XXX Niedziela zwykła 23 października 2016 r.

1. W tym tygodniu biuro parafialne będzie nieczynne w poniedziałek.
  2. Dziękuję za uczestnikom pielgrzymki prezent w postaci stojaka do zakrystii oraz nowych dzwonków dla ministrantów, częściowo finansowanych z ofiar składanych za pamiątki i czasopisma przy wyjściu z kościoła. Msza św. w intencji uczestników pielgrzymki zostanie odprawiona w czwartek o godzinie 18.00.
  3. Proszę o pomoc w utrzymaniu czystości w kościele Państwa Jolantę i Andrzeja Modrzewskich, Składam serdeczne podziękowanie Pani Danucie Dyszer z rodziną
  4. Spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży odbywa się w piątki o godzinie 17.00 w plebanii. Zapraszam zainteresowaną młodzież nie tylko z parafii.
  5. Zapraszam wszystkich do wspólnego odmawiania różańca w kościele od poniedziałku do soboty o godzinie 17.30 (przed wieczorną Mszą św.). W niedzielę będziemy wspólnie odmawiać różaniec w niedzielę o godzinie 9.00
  6. Zbliża się uroczystość Wszystkich  Świętych. W dniu 1 listopada Msze św. zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godzinie 12.00 rozpocznie się procesja na cmentarzu.
  7. Przy wyjściu z kościoła zostały wyłożone formularze wypominek i Mszy św zbiorowej.  2 listopada - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - o godzinie 9.00 zostanie odprawiona Msza św. zbiorowa w intencji zmarłych poleconych wspólnej modlitwie wymienionych na formularzu „Msza św. zbiorowa”. Wypominki będą czytane  w oktawie Wszystkich Świętych 10 minut przed Mszą św. wieczorną do czasu wymienienia wszystkich zmarłych poleconych wspólnej modlitwie kościoła.
  8. W najbliższy piątej w Szkole Podstawowej jest organizowany Bal Świętych, który będzie obejmował przemarsz dzieci z e szkoły do kościoła, który rozpocznie się około 11.30. W kościele będzie krótka katecheza i koncert w wykonaniu młodzieży z Gimnazjum Katolickiego w Tczewie.
  9. W związku z uaktualnianiem danych dotyczących  administracji cmentarza parafialnego - zgodnie z przepisami prawa administracji państwowej, przypominam o obowiązku przedłużenia miejsc na cmentarzu po 20 latach. Każdy, kto przedłużył kiedykolwiek miejsce musi wykazać się dokumentem umowy. Proszę pamiętać też o zaświadczeniach grobu głębinowego.