I Niedziela Adwentu 27.11.2016 r.

1. Dziękuję za pomoc w utrzymaniu porządku w kościele Paniom i Panom. Proszę o pomoc Państwa Kamińskich ze Szpęgawy.
  2. Rozpoczynamy Adwent. Msze św. w tym okresie będą według stałego porządku  z wyjątkiem Mszy św. w sobotę o godzinie 9.00. W cztery soboty adwentu będziemy spotykać się na Mszy św. o godzinie 7.00, wszak roraty to Msza św. O świcie ku czci Najświętszej Maryi Panny. Zapraszam wszystkich, a przede wszystkim dzieci przygotowujące się do I Komunii św, oraz kandydatów do bierzmowania. Pamiętajmy o lampionach.
  3. W ostatnim tygodniu została wymieniona z konieczności rozdzielnia prądy z kościele, ponieważ stara miała ponad 40 lat i nie zapewniała bezpieczeństwa pożarowego.
  4. Prosimy o zgłaszanie osób, które Państwa zdaniem pomocy potrzebują (osoby z sąsiedztwa, znajomi, również warto podać konkretne potrzeby). Zgłoszenia proszę kierować do mnie. Informacje te pomogą ustalić adresatów pomocy i listę potrzeb
  5. w tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.30, w trakcie adoracji również okazja do spowiedzi św. w I sobotę będę odwiedzał chorych od godziny 10.00.
  6. Kandydatów do bierzmowania zapraszam na spotkanie w piątek 2 grudnia na godzinę 16.00, a młodzież starszą na spotkanie Grupy młodzieżowej  na godzinę 18.00 do plebanii.
  7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer Pielgrzyma. Młodzież sprzedaje świece wigilijne małe po 6 zł i duże 12 zł.
  8. Od 16 do 18 grudnia będą trwały Rekolekcje Adwentowe, zachęcam do takie planowania czasu, aby móc w nich uczestniczyć.
  9. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnych przygotowań koncertu kolęd, który odbędzie się w niedzielę 8 stycznia 2017 r. o godzinie 15.30. Następna próba odbędzie się w sobotę 3 grudnia o godzinie 11.00 w świetlicy szkoły podstawowej w Lubiszewie. Zapraszamy śpiewających i grających.