III Niedziela Adwentu 11.12. 2016 r.

1. Msze św.  w Adwencie odbywają się według stałego porządku z wyjątkiem Mszy św.w sobotę o godzinie 9.00. W cztery soboty adwentu będziemy spotykać się na Mszy św. o godzinie 7.00, by sprawować Roraty -  Mszę św. ku czci Najświętszej Maryi Panny.
  2. Dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na remont zakrystii, oraz ofiary dla potrzebujących. Zebrane dzisiaj dary  zostaną podzielone w najbliższy wtorek. Proszę o kontakt osoby potrzebujące pomocy, oraz osoby o wskazanie potrzebujących.
  3. W przyszłym tygodniu odbędzie się tradycyjny kiermasz przygotowany prze DPS w Stanisławiu.
  4. W oparciu o tradycję parafialną w tym roku świątecznym wystrojem kościoła zajmuje się wieś Lubiszewo. W związku z tym bardzo proszę o zgłaszane się osób, które są chętne przekazać, podarować choinki do kościoła proszę o kontakt z sołtysem Panem Krzysztofem Jagielskim. Rada sołecka prosi również o dobrowolne wpłaty na zakup dekoracji świątecznych. Pieniądze będą zbierane w sklepie Max i u Pani Anny Grzemskiej, oraz w zakrystii kościoła.
  5. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer Pielgrzyma i świece wigilijne małe po 6 zł.
  6. Od 16 do 18 grudnia będą trwały Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi ks. Wojciech Pikor, rektor WSD w Pelplinie. W piątek o sobotę po Mszach św. będzie można nabyć dekorację świąteczne, dochód ze sprzedaży przeznaczony jest dla chrześcijan na wschodzie.18 grudnia będzie okazja do spowiedzi św. adwentowej od 16.00 do 17.30.
  7. Dziękuję chórowi Nieboskłonni, za ubogacenie liturgii Mszy św. Po Mszy można nabyć płyty nagrane przez zespół.
  8. Róże Różańcowe zapraszam na spotkanie opłatkowe w niedzielę 18 grudnia na godzinę 18.00 do świetlicy szkolnej,
  9. Ministrantów i grupę liturgiczną zapraszam na spotkanie w plebanii w sobotę na godzinę 10.00.
  10. Plan kolęd został wywieszony w gablocie i na stronie internetowej. Są to moje pierwsze kolędy w tej parafii, które organizuję, Proszę o wyrozumiałość. Jeżeli są jakieś sugestie związane z proponowanym planem to proszę o kontakt. Starałem się tak planować kolędy aby odwiedzać około 30 rodzin dziennie, Na planie podane są godziny rozpoczęcia kolędy, planuję kończyć kolędy przed godziną 20.00. Kolędy w  Stanisławiu, Śliwinach, przy ul. Sambora w Lubiszewie, Kasztanowej i Tczewskej w Rokitkach  szczegółowo jeszcze muszę ustalić podział ulic na poszczególne dni.
  11. Dziękuje za pomoc w utrzymaniu czystości w kościele Państwu Jarkowicz, proszę o pomoc Państwa Izę i Bartosza Oleszczuk.
  12. Pobłogosławione opłatki wigilijne można otrzymać w zakrystii.