IV Niedziela Adwentu 18.12. 2016 r.

1. Msze św.  w najbliższym tygodniu odbywają się według stałego porządku z wyjątkiem Mszy świętych w sobotę. 24 grudnia Msza św. będzie rano o godzinie 7.00 - z racji zakończenia Rorat, oraz o godzinie 24.00 - PASTERKA.
  2. Msze św w święta Bożego Narodzenia: w I święto nie będzie Mszy św. o godzinie 7.30. Pozostałe Msze św. wg. porządku niedzielnego - 9.30 i 12.00. W II święto o wg. porządku niedzielnego.27 grudnia o 18.00.
  3. Z racji kolęd od 28 grudnia do końca stycznia Msze św.w dni powszednie będą o godzinie 8.00. Wieczorem będzie Msza św. tylko w sobotę o godzinie 18.00.
  4. Dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na remont zakrystii w wysokości 2748 zł, oraz za dary dla potrzebujących. Zebraliśmy 2302 zł. Z zebranych produktów przygotowaliśmy 35 paczek. Za zebrane pieniądze kupiono odkurzacz dla jednej z rodzin.Pozostała kwota pozostaje w rezerwie, i jest przeznaczona na pomoc w doraźnych potrzebach.Pomoc potrzebna jest również w okresie po świątecznym. Dziękuję osobom, które zaangażowały się w zbiórkę, przygotowanie i dostarczenie pomocy potrzebującym.Mam nadzieję, że uformuję w naszej  wspólnocie liczna grupa charytatywna  koordynująca troskę o  potrzebujących.
  5. Dzisiaj odbywa się tradycyjny kiermasz przygotowany prze DPS w Lubiszewie i Stanisławiu.
  6. Dziękuję ks.Wojciechowi Pikorowi za przeprowadzone rekolekcje adwentowe. Dzisiaj będzie okazja do spowiedzi św. adwentowej od 16.00 do 17.30. Nie będzie Mszy św. o godzinie 17.00.
  7. Róże Różańcowe zapraszam na spotkanie opłatkowe w niedzielę 18 grudnia na godzinę 18.00 do świetlicy szkolnej,
  8. Ministrantów i grupę liturgiczną zapraszam na spotkanie  wigilijne w plebanii w piątek  na godzinę 11.00.
  9. Plan kolęd został wywieszony w gablocie i na stronie internetowej.
  10. W niedzielę, 8 stycznia, odbędzie się koncert kolęd, będący jednocześnie okazją do wspólnego śpiewu. W związku z tym w szkole w Lubiszewie odbywają się próby, na które zapraszamy dorosłych i dzieci. W szczególności zapraszamy dzieci pierwszokomunijne. Najbliższa próba zaplanowana jest na piątek, 23 grudnia, na godz. 16.30 w świetlicy szkoły w Lubiszewie.
  11. Pobłogosławione opłatki wigilijne można otrzymać w zakrystii.
  12. Poproszę o pomoc w świątecznym dekorowaniu kościoła mieszkańców Lubiszewa