Boże Narodzenie 25.12. 2016 r.

1. Z okazji przeżywanych Świąt Narodzenia Jezusa Chrystusa chcę życzyć Parafianom i Gościom Błogosławionych Świąt. Pokoju płynącego od Dzieciątka Jezus, pokoju który starajmy się zanieść w naszą codzienność, w życie rodzinne i społeczne. Niech te święta służą również służą pielęgnowaniu więzi rodzinnych.
  2. Msze św w święta Bożego Narodzenia: w I święto nie będzie Mszy św. o godzinie 7.30. Pozostałe Msze św. wg. porządku niedzielnego - 9.30 i 12.00. W II święto o wg. porządku niedzielnego 27 grudnia o 18.00.
  3. Z racji kolęd od 28 grudnia do końca stycznia Msze św.w dni powszednie będą o godzinie 8.00. W soboty Msze św. będą o godzinie: 9.00 i 18.00.
  4. Dziękuję za ofiary złożone na potrzeby chrześcijan w Syrii w trakcie rekolekcji - 495,50.  Kontynuowaliśmy w tym tygodniu przekazywanie pomocy potrzebującym - z zebranych pieniędzy zakupiliśmy 800 kg. węgla i przekazaliśmy dwom rodzinom, oraz materac przeciw odleżynowy dla jednej osoby chorującej.
  5. Plan kolęd został wywieszony w gablocie i na stronie internetowej. Kolędy na wymienionych ulicach będą przebiegały zgodnie z numeracją.
  6. Dziękuję za odświętną dekorację kościoła mieszkańcom Lubiszewa oraz Pani Teresie. osobiście dziękuję za pomoc w organizacji świąt na plebanii oraz za dary złożone.
  7. W niedzielę, 8 stycznia, odbędzie się koncert kolęd, będący jednocześnie okazją do wspólnego śpiewu. W związku z tym w szkole w Lubiszewie odbywają się próby, na które zapraszamy dorosłych i dzieci. W szczególności zapraszamy dzieci pierwszokomunijne. Najbliższa próba zaplanowana jest na piątek, 27 grudnia, na godz. 9.30 w świetlicy szkoły w Lubiszewie
  8. W najbliższą niedzielę 1 stycznia, nie będzie Mszy św. o godzinie 7.30, zapraszam jednak na dodatkową Mszę św. o godzinie 15.00.
  9. Kolędy w tym tygodniu w Rukosinie i Stanisławiu będą się rozpoczynały o godzinie 13.00.