PIELGRZYMKA SAMOLOTOWA DO SANKTUARIÓW HISZPANII I PORTUGALII

PIELGRZYMKA SAMOLOTOWA DO SANKTUARIÓW HISZPANII I PORTUGALII W ROKU 100 ROCZNICY OBJAWIEŃ FATIMSKICH 24.04-02.05.2017 PARAFIA PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO W TCZEWIE OPIEKA DUCHOWA: KS. PROBOSZCZ ADAM GADOMSKI TRASA: MADRYT-TOLEDO-LIZBONA-FATIMA-NAZARE-OBIDOS-BATALHA-ALCOBACA-COIMBRA-PORTO-SANTIAGO DE COMPOSTELA-MADRYT
Dzień I 24.04.2017 Poniedziałek Zbiórka uczestników pielgrzymki na lotnisku w Gdańsku, odprawa bagażowo-biletowa. Przelot do Madrytu. Przejazd do Toledo. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem i zwiedzanie starej stolicy Hiszpanii: Casa Museo El Greco, Katedra, Alcazar de Toledo, czas wolny, obiadokolacja, przejazd do hotelu na nocleg.
Dzień II 25.04.2017 Wtorek Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie: klasztor św. Hieronima, Wieża Belem, Praca do Comercio, kościół św. Antoniego, Katedra, dzielnica Alfama, dzielnica Baixa. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.
Dzień III 26.04.2017 Środa Śniadanie. Przejazd do Almady pod pomnik Chrystusa Króla – punkt widokowy na Lizbonę, następnie przejazd do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu. Zapoznanie z Sanktuarium Fatimskim, czas wolny, obiadokolacja. Udział w uroczystościach religijnych. Nocleg.
Dzień IV 27.04.2017 Czwartek Śniadanie. Przejazd do Obidos, miasta z zamkiem i murami obronnymi z czasów panowania Maurów na półwyspie iberyjskim. Następnie przejazd do Nazare nad Oceanem Atlantyckim. Możliwość kąpieli w oceanie. Dalsza droga do Alcobaca i wizyta w klasztorze Santa Maria de Alcobasa. Przejazd do Batalha, zwiedzanie Klasztoru Santa Maria da Victoria – arcydzieła stylu manuelińskiego. Powrót do hotelu na obiadokolację. Udział w uroczystościach religijnych. Nocleg.
Dzień V 28.04.2017 Piątek Śniadanie. Nawiedzenie sanktuarium i nowej bazyliki. Droga Krzyżowa z miejscem Objawień Anioła – Valinhos. Wizyta w Aljustrel wiosce urodzin fatimskich dzieci z czasów objawień. Czas wolny. Obiadokolacja. Udział w uroczystościach fatimskich. Nocleg.
Dzień VI 29.04.2017 Sobota Śniadanie. Przejazd do Coimbry pierwszej stolicy Portugalii. Zwiedzanie Katedry i słynnego Uniwersytetu. Dalsza podróż do Porto. Wizyta w drugim co do wielkości mieście Portugalii: historyczne centrum z kościołem św. Franciszka, a następnie spacer po dzielnicy Ribeira. Przejazd na obiadokolację i nocleg w hotelu w okolicy Santiago de Compostela.
Dzień VII 30.04.2017 Niedziela Śniadanie. Wizyta w jednym z najważniejszych sanktuariów Europy i jednym z trzech wielkich sanktuariów świata chrześcijańskiego z monumentalną katedrą św. Jakuba (patrona Hiszpanii), spacer po granitowym starym mieście wokół katedry. Przejazd do Madrytu na obiadokolację i nocleg w hotelu.
Dzień VIII 01.05.2017 Poniedziałek Śniadanie. Tour autokarowy po stolicy Hiszpanii. Spacer po słynnym Plaza Mayor, Plaza Puerta del Sol i po bajecznej Gran Via. Czas wolny. Obiadokolacja w lokalu w mieście. Powrót do hotelu na nocleg.
Dzień IX 02.05.2017 Wtorek Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wizyta w madryckim Pałacu Królewskim, a następnie w Madryckiej Katedrze De Nuestra Senora De La Almudena. Transfer na lotnisko i przelot w drogę powrotną do Polski. Lądowanie w Gdańsku. Zakończenie pielgrzymki.
  CENA: 650 EURO + 1400 zł ŚWIADCZENIA:
  • przelot samolotem na trasie Gdańsk–Warszawa-Madryt, Madryt-Warszawa-Gdańsk,
(bagaż podręczny – 1 sztuka do 8 kg o wymiarach 55 x 40 x 23 cm oraz bagaż rejestrowany – 1 sztuka do 23 kg, suma wymiarów bagażu nie może przekroczyć 158 cm (długość + szerokość + głębokość)
  • przejazd autokarem turystycznym zgodnie z trasą pielgrzymki,
  • 8 noclegów w pokojach 2 osobowych z WC i łazienką,
  • śniadania zgodnie z programem,
  • obiadokolacje zgodnie z programem,
  • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu w Signal Iduna– obejmuje choroby przewlekłe,
  • opieka pilota na całej trasie,
  • przewodnicy miejscowi zgodnie z programem,
CENA NIE ZAWIERA:
  • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów,