III Niedziela Wielkiego Postu, 19 marca 2017 r.

1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej drodze krzyżowej o godz. 17:30 i niedzielnych gorzkich żalach o godz. 15:00. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  2. W kalendarzu liturgicznym rozpoczynającego się tygodnia przypadną dwie ważne uroczystości. Ponieważ w tym roku 19 marca przypadł w niedzielę, dlatego w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Tego dnia przez wstawiennictwo opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania.
  3. Natomiast w sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msza Święta w naszym kościele o godz. 9:00. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Podczas Eucharystii będzie można podjąć dzieło adopcji, składając zobowiązanie codziennej modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców. Osoby, które pragną rozpocząć tzw. duchową adopcję, zapraszamy do Zakrystii bądź Biura parafialnego.
  4. W ubiegłym tygodniu odbyła się zbiórka ofiar na misje Ad Gentes - zebraliśmy 1169,40 zł. W trakcie rekolekcji sprzedawaliśmy ozdoby świąteczne z których dochód był przeznaczony na potrzeby dzieci w Syrii - „Mleko dla Aleppo” - zebrano 892,50 zł. Wszystkim serdecznie dziękuję. Jest to nasza udział w składaniu jałmużny postnej.
  5. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Lwowa, przez Kodeń Jabłeczną, Orchówkę, Włodawę, Zamość i Kozłówkę. w dniach od 30.06 do 5. 07.2017 r. koszt 990 zł. Szczegóły na ulotkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym
  6. Spotkanie przygotowujące do Koncert Maryjny odbędzie się w najbliższy piątek o godzinie 16.00 w świetlicy szkolnej. Zapraszam do włączenia się w przygotowanie wszystkich młodych duchem. Koncert majowy może stać się jednym z duchowych owoców Wielkiego Postu.
  7. Jutro rozpoczynają się szkole w Lubiszewie trzy dniowe rekolekcje dla dzieci. W Gimnazjum w Dąbrówce  odbędą się 3,4 i 5 kwietnia.
  8. W przyszłym tygodniu przed Mszami św. odbędzie się zbiórka darów żywnościowych dla potrzebujących z racji zbliżających się świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
  9. Dziękuję za dzisiejsze ofiary, które są przeznaczona na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.
  10. Składam serdeczne podziękowania Państwu Bubka i współpracownikom oraz Panom Styka i Sustowskiemu za wykonane prace pielęgnacyjne na Placu Jana Pawła II i na cmentarzu. Czekamy jeszcze na wycięcie kilku drzew na cmentarzu parafialnym.
  11. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł Eugeniusz Rode ze Stanisławia. Polecajmy  zmarłego Miłosierdziu Bożemu