Tczewska Droga Krzyżowa zakończy się w Lubiszewie – 7 kwietnia 2017

krzyzowa-droga

POSZCZEGÓLNE ODCINKI I OPIS TRASY START – TCZEW, KOŚCIÓŁ pw. NMPMK ul.Rokicka 1 ( 0 km)

1. Wychodząc z kościoła przechodzimy po Mszy św. na plac z pomnikiem św. Jana Pawła II, gdzie wspólnie rozważamy I Stację Drogi Krzyżowej. Następnie w grupach liczących do 10 osób , w krótkich odstępach czasu wyruszamy w kierunku Rokitek. Po 250 m dochodzimy do ronda Jasnej i Dersława (ul. Rokicka i Al. Kociewska), które przechodzimy na wprost. Dalej idziemy lewą stroną, korzystając ze ścieżki rowerowej i chodnika. Przechodzimy 2,5 km idąc ul. Rokicką a później Tczewską.

STACJA II- SKRZYŻOWANIE ULIC : TCZEWSKIEJ, KASZTANOWEJ I LEŚNEJ , koło przystanku autobusowego- kapliczka ( 2750 m od kościoła)

2.Idziemy dalej ul. Leśną w kierunku na Śliwiny, po przejściu 1,7 km dochodzimy do skrzyżowania z ul. Głowackiego , tam skręcamy w prawo i po 100 m dochodzimy do skrzyżowania dróg.

STACJA III – FIGURA CHRYSTUSA PRZY DRODZE ( 4,55 km od kościoła)

3.Dalej idziemy prosto, mijamy zabudowania w Śliwinach i po 900 m dochodzimy do przydrożnej kapliczki po prawej stronie drogi.

STACJA IV – PRZYDROŻNA KAPLICZKA – ( 5,45 km od kościoła)

4. Dalej idziemy drogą leśną w kierunku Waćmierka. Po 1,5 km skręcamy w prawo jest to dojazd do drogi pożarowej nr 52. Idziemy prosto przez las aż do przejazdu kolejowego. Za przejazdem skręcamy w lewo i idziemy polną drogą wzdłuż torów. Dochodzimy do Zwierzynka. Tam po minięciu dwóch budynków skręcamy w prawo i dochodzimy do drogi asfaltowej. Tam skręcamy w lewo, idąc drogą asfaltową pod autostradą dochodzimy do przystanku autobusowego po prawej stronie drogi. Naprzeciwko jest przydrożna kapliczka.

STACJA V – PRZYDROŻNA KAPLICZKA- ( 10,1 km od kościoła)

5. Po 100 m skręcamy z drogi asfaltowej w prawo na drogę leśną w kierunku na Młynki. Dochodzimy do stawu i przed nim skręcamy w lewo idąc dalej leśną drogą. Po przejściu 3,2 km dochodzimy do parkingu leśnego, na którym usytuowana jest kolejna stacja drogi krzyżowej.

STACJA VI- LEŚNY PARKING – ( 13,3 km od kościoła)

6. Z parkingu skręcamy w prawo , wykorzystując ścieżkę rowerową oraz chodnik idziemy w kierunku Boroszewa. Po przejściu 1,3 km dochodzimy do miejscowości Liniewko. Naprzeciwko znajduje się przydrożny krzyż.

STACJA VII- PRZYDROŻNY KRZYŻ – ( 14,6 km od kościoła)

7. Dalej idziemy prosto w kierunku Boroszewa. Po przejściu 1,6 km dochodzimy do wsi Wędkowy. Tam przy drodze , po prawej stronie znajduje się kapliczka z figurą św. Józefa.

STACJA VIII – KAPLICZKA Z FIGURĄ ŚW. JÓZEFA – ( 16,2 km od kościoła)

8. Dalej idziemy lewą stroną drogi, wykorzystując ścieżkę rowerową oraz chodnik. Po 300 m ścieżka rowerowa i chodnik będzie po prawej stronie drogi. Po kolejnych 300 m schodzimy na lewo i jezdnią idziemy w kierunku na Boroszewo. Po dojściu do skrzyżowania w Boroszewie, skręcamy w prawo- tak jak biegnie droga główna. Dochodzimy do przydrożnego krzyża, który znajduje się po prawej stronie drogi.

STACJA IX- PRZYDROŻNY KRZYŻ- ( 19 km od kościoła)

9. Dalej idziemy drogą asfaltową w kierunku Damaszki. Po przejściu 1,8 km skręcamy z drogi asfaltowej w prawo. Tam jest tablica z napisem ”Dom Pomocy Społecznej”. Idziemy 500 m drogą z płyt typu yumbo. Dochodzimy do budynku Domu Pomocy Społecznej.

STACJA X- TEREN DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ ( 21,3 km od kościoła)

Uwaga!!! Jeśli ktoś potrzebuje dłuższego odpoczynku będzie przygotowane pomieszczenie, w którym można odpocząć , napić się czegoś ciepłego, przebrać się itp. Zapraszamy!!!

10. Dalej idziemy drogą leśną – to jest ul. Topolowa, po lewej mając jezioro Damaszka. Po 800 m wychodzimy z lasu i dalej idziemy drogą asfaltową w

kierunku Turze. Dochodzimy do końca jeziora i po 100 m skręcamy w lewo w kierunku kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

STACJA XI-KOŚCIÓŁ P.W. MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY ( 23,9 km od kościoła)

11. Wracamy z kościoła na drogę i po kilku metrach skręcamy w prawo koło boiska sportowego. Idziemy drogą asfaltową w kierunku Małżewa. Po 200 m mijamy cmentarz. Dochodzimy do skrzyżowania dróg. Na wprost znajduje się przydrożny krzyż.

STACJA XII- PRZYDROŻNY KRZYŻ – (25,9 km od kościoła)

12. Przed krzyżem skręcamy w lewo, tak jak nas prowadzi droga asfaltowa. Dochodzimy do Małżewa, mijając po lewej budynek Ochotniczej Straży Pożarnej. Na skrzyżowaniu dróg idziemy prosto w kierunku na Goszyn. Droga z asfaltowej przejdzie w drogę z płyt typu trylinka. Mijając Goszyn , na wylocie z wioski znajduje się po lewej przydrożny krzyż.

STACJA XIII – PRZYDROŻNY KRZYŻ – ( 29,7 km od kościoła)

13. Idziemy dalej drogą asfaltową, przechodząc pod autostradą idziemy 200 m a następnie skręcamy w lewo na drogę leśną. Przy skręcie po prawej stoją zabudowania ( miejsce będzie dodatkowo oznakowane). Drogą leśną idziemy przez lubiszewski las po prawej stronie mając jezioro. Tak dochodzimy do wioski i drogą asfaltową docieramy do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.

STACJA XIV – PRZY SANKTUARIUM NA TERENIE DROGI KRZYŻOWEJ – ( 35 km)

KONIEC TRASY W KOŚCIELE P.W. ŚW.TRÓJCY W LUBISZEWIE

W razie sytuacji wymagających kontaktu z koordynatorami ( zagubienie drogi, drobne urazy) można zadzwonić pod numery :

Od momentu wezwania pomocy należy mrugać światłem latarki w celu ułatwienia odszukania.