Niedziela Palmowa

1. Zapraszam dzisiaj na Gorzkie Żale na godzinę 15.00
  2. Dzisiaj od godziny 15.00 będzie okazja do spowiedzi św. Słuchać będą kapłani z dekanatu tczewskiego.
  3. Niedziela Zmartwychwstania. Msze św. o godzinie 9.30 i 12.00. Porządek Mszy św. w II Święto jak w każdą niedzielę.  Przypominam, że udział w Liturgii Wielkiej Soboty stanowi już wypełnienie obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
  4. Przypominamy, że w Wielki Piątek katolików w wieku od 18 do 60 lat obowiązuje ścisły post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Pamiętajmy, że ścisły post oznacza także całkowitą rezygnację z alkoholu w ten dzień.
  5. Niech dzień wspominania Męki Pańskiej będzie dla nas okazją do wewnętrznego wyciszenia, do odłożenia naszych codziennych trosk, do kontemplacji ofiary złożonej przez naszego Zbawiciela na krzyżu. W ramach tego wyciszenia, a także dla przyjęcia duchowej solidarności z cierpiącym Jezusem, możemy zrezygnować z rozrywek, z oglądania telewizji. Niech w ten jeden dzień naszych domów nie wypełnia zgiełk świata, który przez szklany ekran wdziera się do naszych rodzin i absorbuje nasze myśli i serca. Zamiast tego niech towarzyszy nam przez cały Wielki Piątek zaduma nad ofiarą Syna Bożego i własnym powołaniem do świętości.
  6. Szczegółowy plan Triduum Paschalnego - tutaj
  7. Szczegółowy plan czuwania przy Grobie Pańskim - tutaj