III Niedziela Wielkanocna, 30 kwietnia 2017 r.

1. W przyszłym tygodniu próba przez Czuwaniem Maryjnym w poniedziałek o godzinie 10.00. Czuwanie odbędzie się 3 maja o godzinie 15.00 na Placu św. Jana Pawła II w Lubiszewie
  2. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywy kierowane szczególnie do tych wiernych, którzy w sposób szczególny interesują się Pismem Świętym. Ale nie tylko do nich. Ponieważ w obecnym roku duszpasterskim skupiamy uwagę na naszym osobistym powołaniu do głoszenia Dobrej Nowiny w świecie, gdzie znajdziemy lepsze źródło poznania Bożej ekonomii zbawienia, jeśli nie w Biblii. Zatem nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte na kartach Ewangelii.
  3. W najbliższy poniedziałek rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Każdego dnia o godz. 17.30, przed wieczorną Mszą Świętą, będziemy odprawiać nabożeństwa majowe. Z wyjątkiem czwartku - majowe będzie po Mszy św. o godzinie 8.00. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach.
  4. Dzień 1 maja jest także Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną. Nie opuszczajmy żadnej okazji, aby prosić tego patrona o wrażliwość sumień i ład moralny w naszym życiu rodzinnym i społecznym.
  5. We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
  6. W środę, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze Św. według porządku niedzielnego. Po południu na godzinę 15.00 zapraszam na wspólne czuwanie Maryjne z okazji 100 rocznicy objawień fatimskich. Po czuwaniu modlitewnym zapraszamy na poczęstunek. Spotkanie po czuwaniu będzie miało charakter pikniku. W trakcie Spotkanie będzie przeprowadzana zbiórka pieniędzy na leczenie dla Patrycji Paszylk z Turza. Bardzo proszę chętnych o włączenie się do przygotowań. Prosimy o przygotowanie ciasta. 2 maja od 7.30 do południa będziemy ustawiali namioty i scenę, proszę chętnych o pomoc. Dziękuję Państwu Bubka za wykoszenie trawy na placu św. Jana Pawła II.
  7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16:30 do 17.30. Od godziny 16.30 również wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  8. Chorych w sobotę będę odwiedzał od godziny 10.00.
  9. Dzisiaj zbiórka do puszek na cele charytatywne w naszej diecezji.
  10. 10.Dziękuję za ofiary składane w ostatnim czasie:  W skarbonkach wielkopostnych zebraliśmy  556,93 zł, Mieszkańcy DPS w niedziele palmową zebrali 682,70 zł, a w ubiegłą niedzielę dla Syrii zebraliśmy 1613,98 zł. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękuję.