IV Niedziela Wielkanocna 7 maja 2017 r.

1. Każdego dnia o godz. 17.30, przed wieczorną Mszą Świętą, będziemy odprawiać nabożeństwa majowe. Z wyjątkiem czwartku - majowe będzie po Mszy św. o godzinie 8.00. w Śliwinach nabożeństwa majowe odbywać się będą w piątki o 18.00 na zmianę przy figurze Chrystusa oraz przy kapliczce Matki Boskiej. Rozpoczynamy w piątek 5 maja przy figurze Chrystusa. w Szpęgawie przy krzyżu codziennie oprócz świąt i niedziel o 18.30
  2. W najbliższy poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Wszystkich parafian gorąco zapraszam do modlitwy.
  3. Od poniedziałku do środy przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Procesje błagalne o godz.: 17.30 w łączności z nabożeństwem majowym
  4. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz kolejną rocznicę zamachu na papieża św. Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze codzienne sprawy. Po Mszy Św. różaniec i nabożeństwo z okazji 100 rocznicy objawień Matki Bożej we Fatimie.
  5. Serdeczne podziękowania za okazaną pomoc składają mieszkańcom Lubiszewa i nie tylko składa Patrycja Paszylk wraz z osobami, które wspomagają ją w zbiórce pieniędzy. dziękują za wspaniałą atmosferę w trakcie spotkania, za śpiew, pyszne jedzenie w wspaniałe towarzystwo. W trakcie zbiórki zebrano 3263,14 zł oraz 21 EURO. Ze swojej strony chcę się dołączyć do podziękowań. Dziękuję wszystkim, którzy od początku starali się przygotować wspólne śpiewy i czuwanie. A nie było łatwo. Piękne rodzi się w trudach. Trudno wymieniać osoby, które się zaangażowały, nie chcę kogoś pominąć. Dziękuję rodzicom za mobilizowanie dzieci i młodzieży, oraz za pomoc w dotarciu na próby. Dziękuję dorosłym śpiewający, i przygotowującym oprawę czuwania modlitewnego. dziękują budowniczym namiotów i sceny. Jestem pod wrażeniem organizacji przedsięwzięcia. Tempo tworzenia oraz sprzątania po pikniku. W czwartek rano nie było śladu po spotkaniu. Dziękuję osobom, które wsparły inicjatywę poprzez dostarczenie ciasta, kiełbasy, zupy, bigosu i waty cukrowej oraz pozostałych artykułów żywnościowych. Panu Bogu dziękuję za pogodę.  Goście spoza parafii są nadal pod wrażeniem zdolności organizacyjnych i zaangażowania parafian, niektórzy deklarują pomoc przy organizacji kolejnego czuwania za rok.