V Niedziela Wielkanocna 14 maja 2017 r.

1. Każdego dnia o godz. 17.30, przed wieczorną Mszą Świętą, odprawiamy nabożeństwa majowe. Z wyjątkiem czwartku - majowe będzie po Mszy św. o godzinie 8.00. w Śliwinach nabożeństwa majowe odbywać się będą w piątki o 18.00 na zmianę przy figurze Chrystusa oraz przy kapliczce Matki Boskiej. W tym tygodniu przy figurze Chrystusa. W Szpęgawie przy krzyżu codziennie oprócz świąt i niedziel o 18.30
  2. We wtorek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki, stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele ojców jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Niech ten święty patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów. Odpust w Swarożynie o godzinie 18.00.
  3. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w III niedzielę miesiąca - 21 maja po Mszy św. o godzinie 12.00.
  4. We wtorek 23 maja o godzinie 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Lwowa. Są jeszcze wolne miejsca, zainteresowanych proszę o kontakt.
  5. W trakcie festynu zbieraliśmy pieniądze na pokrycie kosztów organizacyjnych (zakup naczyń jednorazowych, kawy, herbaty, pieczywa itp.) Zebraliśmy 869,11, koszty wyniosły 443 zł. Pozostała kwota zostanie przeznaczona na fundusz organizacyjny festynu w przyszłym roku.
  6. Otrzymaliśmy rozliczenie kosztów wycinki drzew na cmentarzu, które wyniosły 6000 zł. kwota ta jest pokrywana z opłat za rezerwacje miejsc na cmentarzu. Jeżeli są jeszcze osoby które nie uregulowały opłat, to proszę o uregulowanie zaległości. Pozwoli to szybciej zapłacić za usługę.