Wniebowstąpienie Pańskie 28 maja 2017 r.

1. Nabożeństwa  majowe odbywają  do środy o godzinie 17.30.
  2. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Lwowa, zainteresowanych proszę o kontakt.
  3. Dzisiaj przypada też 36. rocznica śmierci sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego rychłą beatyfikację.
  4. Od  poniedziałku modlitewnie oczekujemy na zesłanie Ducha Świętego w dzień Zielonych Świątek w łączności z nabożeństwem majowym, a następnie czerwcowym będziemy modlitewnie przygotowywali się do tego wydarzenia.
  5. W tym tygodniu – w najbliższy czwartek – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po Mszy Św. będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele od godz: 16.30 do 17.45. Od 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Pamiętajmy o modlitewnej prośbie o liczne i święte powołania do kapłaństwa oraz o adoracji Najświętszego Sakramentu i Komunii św. wynagradzającej. Niepokalanemu Sercu Maryi polecajmy nasze rodziny i naszą Ojczyznę.
  7. w I Sobotę miesiąca Po Mszy Św. o godz: 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, wspólny różaniec w ramach nabożeństwa wynagradzającego Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
  8. W związku z  przygotowaniami do I Komunii św.dzieci z naszej parafii objazd osób starszych i chorych ze Spowiedzią i Komunią Św. odbędzie się w II sobotę miesiąca - 10 czerwca - od godziny 10.00.
  9. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych przez dzieci I komunijne w sobotę o 10.00, po czym dzieci przystąpią do spowiedzi św. Około godziny 11.00 będzie okazja do spowiedzi św. dla dorosłych.
  10. 10.W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. wielkanocną.
  11. 11.w przyszłą niedzielę do I Komunii św. przystąpią dzieci z klas III. W związku z tym Msza św. południowa rozpocznie się o 11.30. Parafian, którzy zazwyczaj uczestniczą we Mszy św. o godzinie 12.00 proszę o wybranie innej pory Mszy św, ponieważ w uroczystościach komunijnych zazwyczaj uczestniczy wiele osób i może być mało miejsca. W sobotę o 18.00 jest również Msza św. sprawowana z niedzieli i jest wypełnieniem obowiązku niedzielnego.
  12. 12.Proszę o przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała Róże Różańcowe. Procesja przejdzie trasą ubiegłoroczną.