XI Niedziela zwykła 18 czerwca 2017 r.

1. W czerwcu codziennie po Mszy św. wieczornej celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa w Śliwinach odbywają się w piątki o godz. 18.00 wymiennie przy figurze Chrystusa oraz kapliczce Matki Boskiej. W tym tygodniu przy figurze Matki Bożej.
  2. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Lwowa, zainteresowanych proszę o kontakt.
  3. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszam codziennie – do czwartku włącznie – na procesje Eucharystyczne wokół kościoła. W czwartek, o godz: 18.00 zakończenie oktawy. Na zakończenie liturgii błogosławieństwo wianków.
  4. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała. Dziękuje Różom Różańcowym i sympatykom Róż za przygotowanie ołtarzy, dziękuję za przygotowanie nagłośnienia, dziękuję służbie liturgicznej, organiście, osobom niosącym chorągwie, feretrony i baldachim. Wszystkim za wspólną modlitwę.
  5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy o modlitwie za swoich duszpasterzy. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
  6. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. W piątek, 23 czerwca podczas Mszy Świętej o godz. 8.00 podziękujemy dobremu Bogu za otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców.
  7. W sobotę, 24 czerwca, przypada kolejna uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. Ciesząc się narodzinami św. Jana Chrzciciela, warto pomyśleć nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą, z praktykowaną pobożnością.
  8. Ks. Grzegorz Paderewski, który gościł w naszej parafii w ubiegłą niedzielę serdecznie dziękuje za okazaną pomoc. Zebrał 1727,74 zł.
  9. Zapraszam chętnych do włączenie się w organizację Odpustu Matki Bożej Pocieszenia na spotkanie dzisiaj o godzinie 19.00 w plebanii.

błogosławionego tygodnia

ks. Krzysztof Niemczyk