XII Niedziela zwykła 25 czerwca 2017 r.

1. W czerwcu codziennie po Mszy św. wieczornej celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa w Śliwinach odbywają się w piątki o godz. 18.00 wymiennie przy figurze Chrystusa oraz kapliczce Matki Boskiej. W tym tygodniu przy figurze Chrystusa.
  2. W poniedziałek o godzinie 7.30 ministranci i grupa liturgiczna wyjeżdżają na odpoczynek do Białogóry.
  3. W piątek 30 czerwca o godzinie 3.45 zbiórka i wyjazd grupy pielgrzymkowej do Lwowa. Proszę o zabranie paszportów.
  4. W czwartek 29 czerwca przypada Uroczystość świętych Piotra i Pawła, Msze św. o 8.00 i 18.00.
  5. Rozpoczął się okres wakacyjny - dzieciom, młodzieży i dorosłym życzę dobrego i bezpiecznego odpoczynku, zregenerowania sił, również duchowych. Wśród wakacyjnych możliwości są rekolekcje, Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę Grupy tczewskiej w dniach od 30 lipca do 13 sierpnia.
  6. W ostatnią sobotę 18 czerwca w naszej diecezji rozpoczął istnienie Szlak Sanktuariów Maryjnych Diecezji Pelplińskiej. W skład tego szlaku wchodzi również nasze sanktuarium. W kruchcie kościoła zostały wyłożone kredencjały, które każdy może zabrać ze sobą. W każdym kredencjale są informacje o poszczególnych sanktuariach oraz miejsce na pieczątkę, którą należy wstawić w wyznaczone miejsce na dowód nawiedzenia sanktuarium i odmówienie modlitwy umieszczonej w broszurze. Zebranie pieczątek z wszystkich sanktuariów i i przesłanie kredencjału na adres Kurii Pelplińskiej zostanie potwierdzone certyfikatem. Nawiedzenie sanktuariów maryjnych naszej diecezji może stać się również celem naszych pielgrzymek.
  7. W dniu wczorajszym ks. biskup Ryszard Kasyna skierował do pomocy duszpasterskiej w naszej parafii ks. dr Krzysztofa Ossowskiego, pracownika Sądu Biskupiego w Pelplinie.
  8. Na początku lipca, rozpoczną się prace przy renowacji drzwi zewnętrznych w naszym kościele oraz drzwi od zakrystii. Koszt prac renowacyjnych wynosi około 52 tyś. zł. prace renowacyjne wparła Gmina Tczew  w wysokości 25 tyś, ok. 12 tyś zł. przekazał indywidualny darczyńca, pozostałą kwotę ok. 15 tyś. zł musi ponieść wspólnota parafialna. W związku z tym w 2 niedzielę lipca będzie zbierana kolekta inwestycyjna na ten cel.