XVI niedziela zwykła, 23 lipiec 2017 r.

1. Biuro parafialne w najbliższym tygodniu będzie nieczynne. W pilnych sprawach proszę o kontakt telefoniczny
  2. W najbliższy wtorek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła.
  3. Pod tą samą datą czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze.
  4. W najbliższą niedzielę 30 lipca po Mszach św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kierowców i ich pojazdów z okazji przypadającego 25 lipca wspomnienia Świętego Krzysztofa.
  5. W środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków – tych żyjących i tych powołanych już do wieczności.
  6. Od 30 lipca do 13 sierpnia odbędzie się Piesza Pielgrzymka Diecezji Pelplińskiej z Tczewa na Jasną Górę. Zapraszam młodzież i dorosłych na pielgrzymi szlak. Z tej okazji odbędzie się zbiórka do puszek na pokrycie kosztów organizacyjnych pielgrzymki.