XVII Niedziela zwykła 30 lipca 2017 r.

1. Dzisiaj po Mszach św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kierowców i ich pojazdów z okazji przypadającego 25 lipca wspomnienia Świętego Krzysztofa.
  2. Mija połowa wakacji. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe.
  3. W najbliższy wtorek, 1 sierpnia, przypada 73. rocznica wybuchu powstania warszawskiego.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź Św. w piątek od godz. 17.00 do godz. 17.45. Od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 18.00
  5. W sobotę, 5 sierpnia po Mszy św. o godzinie 18.00 Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny - Nabożeństwo I Sobót Miesiąca
  6. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane jest od XI wieku. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.
  7. Dziękuję wszystkim, którzy dbają o porządek w otoczeniu kościoła. Szczególnie Państwu Bubka, Panu Andrzejowi Bronk i Grzegorzowi  Sustowskiemu.