Odpust Parafialny

oltarz3

W niedzielę, 3 września 2017 r., odbędą się uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Pocieszenia w Lubiszewie. W tym roku mija 20 lat od koronacji figury Matki Bożej Pocieszenia koronami papieskim, której dokonał ks. arcybiskup Józef Kowalczyk – Nuncjusz Apostolski w Polsce 31 sierpnia 1997 r.

Uroczysta Msza św., zostanie odprawiona o godz. 11:30 przed łaskami słynącym figurą Madonny. Eucharystii przewodniczył będzie ks. biskup Ryszard Kasyna.

Do udziału w tej uroczystości wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszają duszpasterze i parafianie.

W tym roku pragniemy zwrócić uwagę na dwa elementy naszych przygotowań:

• w sobotę na godzinę 9.00 zapraszam Róże Różańcowe z dekanatu tczewskiego na wspólną eucharystię i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
  • Zapraszam również młodzież z dekanatu (i nie tylko) na Maryjne Spotkanie Młodych. Mszę św. o godzinien 18.00 i koncert ewangelizacyjny w wykonaniu Chóru Nieboskłonni.

1262625_541700729230397_1863119175_o

Rekolekcje poprowadzi ks. prof.  dr hab. Maciej Bała urodzony w Toruniu, wykładowca filozofii w Instytucie Filozofii UKSW, prorektor ds. ogólnych i rozwoju Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie; kierownik Katedry Filozofii Boga i Religii; autor i współautor wielu książek, m. in. Listy z Biblii, I nadziwić się nie mogę…, Filozofia w ćwiczeniach, Dialogi Jerozolimskie, O możliwości hermeneutycznej filozofii religii, Pokochać mądrość. Alpinista, mieszka w Warszawie.

2017_odpust_plakat

do pobrania: 2017_odpust_plakat