XXII Niedziela zwykła 3 września 2017 r.

1. Serdecznie dziękuję parafianom za zaangażowanie przygotowanie rekolekcji parafialnych. Księżom: ks. Maciejowi Bale - za przeprowadzenie rekolekcji, ojcom Kazimierzowi i Tadeuszowi Pytkom  za posługę w konfesjonale, ks. Krzysztofowi.  Dziękuję młodzieży i dorosłym z parafii i z poza parafii za przygotowanie czwartkowego czuwania modlitewnego, dziękuję osobom, które prowadziły czuwanie w trakcie piątkowego wystawienia Najświętszego Sakramentu, Różom Różańcowym za przeprowadzenie nabożeństwa I Sobót Miesiąca, Młodzieży z Zespołu Szkół Katolickich w Tczewie za oprawę muzyczną Mszy św. w sobotę wieczorem, Chórowi Nieboskłonni za koncert. Panu organiście i służbie liturgicznej za dbanie o liturgię. Wszystkim, którzy dbali o porządek na w kościele i na placu św. Jana Pawła II. zaangażowanym w przygotowanie placu do sobotniego koncertu i niedzielnej Eucharystii. Zaangażowanym w przygotowanie poczęstunku dla naszych gości - uczestników rekolekcji i pielgrzymów, za ciasto, zupy i artykuły dostarczone do plebanijnej kuchni. Dziękuję Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Lubiszewie i pracownikom, oraz Zakładowi Usług Komunalnych w Tczewie. Panu Wójtowi Gminy Tczew i Panu Prezydentowi Miasta Tczewa. Harcerskiej Orkiestrze Dętej z Tczewa. Dziękuję za ofiary na kwiaty do dekoracji ołtarza. Dziękuję strażakom za troskę o bezpieczeństwo w trakcie Sumy odpustowej. Wszystkim bezimiennym dobroczyńcom.  Dziękuję za chleby i piękne wieńce dożynkowe.
  2. Trwają prace przy renowacji pomnika poświęconego ks. Bolesławowi Piechowskiemu proboszczowi naszej parafii w latach 1926 - 1939, który zginą śmiercią męczeńską 12 sierpnia 1942 roku. Jeżeli są wśród nas osoby które chciałyby wesprzeć renowację finansowo proszę o ofiary indywidualne.
  3. W poniedziałek Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godzinie 8.00, w przyszłą niedzielę o godzinie 12.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.
  4. W piątek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc? – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.  W tym dniu we wszystkich parafiach zostanie wypowiedziany  Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi.
  5. W przyszłą niedzielę kolekta na renowacje drzwi kościoła.