XXIII niedziela zwykła, 10 września 2017 r.

1. Serdecznie dziękuję parafianom za zaangażowanie przygotowanie rekolekcji parafialnych. Księżom: ks. Maciejowi Bale – za przeprowadzenie rekolekcji, ojcom Kazimierzowi i Tadeuszowi Pytkom  za posługę w konfesjonale, ks. Krzysztofowi i kapłanom słuchającym spowiedzi.  Dziękuję młodzieży i dorosłym z parafii i z poza parafii za przygotowanie czwartkowego czuwania modlitewnego, dziękuję osobom prowadzącym czuwanie w trakcie piątkowego wystawienia Najświętszego Sakramentu, Różom Różańcowym za przeprowadzenie nabożeństwa I Sobót Miesiąca, Młodzieży z Zespołu Szkół Katolickich w Tczewie za oprawę muzyczną Mszy św. w sobotę wieczorem, Chórowi Nieboskłonni za koncert. Panu organiście i służbie liturgicznej za oprawę liturgiczną. Wszystkim, którzy dbali o porządek na w kościele i na placu św. Jana Pawła II. zaangażowanym w przygotowanie placu do sobotniego koncertu i niedzielnej Eucharystii. Zaangażowanym w przygotowanie poczęstunku dla naszych gości – uczestników rekolekcji i pielgrzymów, za ciasto, zupy i artykuły dostarczone do plebanijnej kuchni. Dziękuję Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Lubiszewie i pracownikom, oraz Zakładowi Usług Komunalnych w Tczewie. Panu Wójtowi Gminy Tczew i Panu Prezydentowi Miasta Tczewa. Harcerskiej Orkiestrze Dętej z Tczewa. Dziękuję za ofiary na kwiaty do dekoracji ołtarza – Różom Różańcowym, mieszkańcom Rukosina oraz indywidualnym darczyńcom. Dziękuję strażakom za troskę o bezpieczeństwo w trakcie sumy odpustowej. Wszystkim bezimiennym dobroczyńcom.
  2. Trwają prace przy renowacji pomnika poświęconego ks. Bolesławowi Piechowskiemu. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za ogromną hojność. Zebraliśmy już 30% kwoty.
  3. Dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na renowację drzwi kościoła.
  4. W nadchodzący czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, znakiem naszej nadziei. W tym dniu przypada odpust w kościele Farnym  Tczewie. Suma odpustowa o godzinie 18.30.
  5. W tym tygodniu, w piątek, 15 września, przypada jeszcze jedno maryjne wspomnienie liturgiczne – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
  6. W przyszłą niedzielę, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.
  7. Tego samego dnia rozpoczną się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Będzie to również Dzień Środków Społecznego Przekazu.
  8. W przyszłą niedzielę, o godz: 11.30 spotkanie  dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św. Zapraszam również rodziców.
  9. Sołtys wsi Stanisławie zaprasza mieszkańców wsi Stanisławie na Zebranie Wiejskie, które odbędzie się 13 września o godz. 18:00 w Świetlicy wiejskiej w Lubiszewie.
  10. 10.Sołtys wsi Lubiszewo zaprasza mieszkańców wsi Lubiszewo na Zebranie Wiejskie, które odbędzie się 14 września o godz. 18:30 w Świetlicy wiejskiej w Lubiszewie

błogosławionego tygodnia

ks. Krzysztof Niemczyk