XXIV Niedziela zwykła 17 września 2017 r.

1. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się w naszym dekanacie pobyt figury Matki Bożej Fatimskiej  w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Rozpoczyna się w niedzielę 24 września o 18.00,    natomiast pożegnanie nastąpi 25 września po Mszy św. o godzinie 16.00. Program szczegółowy pobytu figury Matki Bożej Fatimskiej w parafii NMP Matki Kościoła dla dekanatu tczewskiego umieszczony jest w gablocie, na stronie internetowej i w biuletynie.
  2. Trwają prace przy renowacji pomnika poświęconego ks. Bolesławowi Piechowskiemu. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za ogromną hojność.
  3. Dziękuję za złożone ofiary na remont drzwi kościoła w wysokości 2521 zł.
  4. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie
  5. RÓŻANIEC DO GRANIC. W dniu 7 października 2017 r. odbędzie się ogólnopolska akcja „Różaniec do granic”, która polega na ustawieniu się na granicy Polski wiernych, otaczających modlitwą różańcową naszą Ojczyznę i cały świat, Kościół powszechny i wszystkich ludzi. Diecezja pelplińska włącza się w to dzieło. Kościoły parafii nadmorskich naszej diecezji stały się kościołami stacyjnymi akcji. W związku z tym Wydział Duszpasterski informuje, że zapisy indywidualne i grupowe prowadzone są przez ogólnopolską stronę internetową: www.rozaniecdogranic.pl Zainteresowani mogą uzyskać więcej informacji na wskazanej stronie lub w Wydziale Duszpasterskim.
  6. Dzisiaj o godz: 11. 30 spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św.
  7. Zapraszam w najbliższy piątek, 22 września, na godzinę 16.30 młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania
  8. Po dzisiejszej niedzieli nastąpi czasowa zmiana organisty. Pan Karol wyjeżdża w ramach studiów na stypendium zagraniczne. W tym czasie będzie go zastępowała Christina Boika. Karolowi życzymy dobrego wyjazdu i czekamy na powrót, a Pani Christinie satysfakcji z obecności wśród nas.

błogosławionego tygodnia

ks. Krzysztof Niemczyk