XXV Niedziela zwykła 24 września 2017 r.

1. Dzisiaj rozpoczyna się w naszym dekanacie pobyt figury Matki Bożej Fatimskiej  w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła o 18.00, natomiast pożegnanie nastąpi w poniedziałek po Mszy św. o godzinie 16.00. Program szczegółowy pobytu figury Matki Bożej Fatimskiej umieszczony jest w gablocie, na stronie internetowej i w biuletynie .
  2. Spotkanie organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas VII szkoły podstawowej odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 10.00
  3. W najbliższą sobotę zapraszam na godzinę 11.00 dzieci i młodzież lubiących śpiewać na spotkanie organizacyjne scholi parafialnej. Istnieje możliwość stworzenia 2 grup wiekowych.
  4. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a po kolejnej niedzieli, 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. To nie lukrowana bajka dla dzieci. Anioły są bowiem namacalnym przejawem obecności Pana Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W przyszłą niedzielę różaniec o godz: 9.00. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godz. 17.30, w sobotę po Mszy św.o godzinie 9.00. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

błogosławionego tygodnia

ks. Krzysztof Niemczyk