Ziemia Święta – Śladami Chrystusa

Ziemia Święta – Śladami Chrystusa   Betlejem – Ain Karem – Cezarea Nadmorska – Góra Karmel – Nazaret – Kana Galilejska Góra Błogosławieństw – Kafarnaum – Tabga – Jezioro Galilejskie – Góra Tabor Qasr el-Yahud – Jerycho – Qumran – Morze Martwe – Jerozolima – Góra Oliwna DZIEŃ 1 - Środa Zbiórka uczestników na lotnisku Poznań-Ławica o godz. 3:30. Wylot do Izraela o godz. 5:45. Przylot do Tel Awiwu o godz. 10:55. Transfer do hotelu w Betlejem na nocleg. DZIEŃ 2 - Czwartek Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem: bazylika Narodzenia Pańskiego z Grotą Narodzenia, bazylika św. Katarzyny z grotami św. Józefa i św. Hieronima, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. Przejazd do Ain Karem: kościół Nawiedzenia i św. Jana Chrzciciela. Yad Vashem – miejsce poświęcone żydowskim ofiarom Holokaustu (zwiedzanie ogrodów). Przejazd do Jerozolimy - Menora i Kneset (z zewnątrz) – współczesny parlament izraelski. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. DZIEŃ 3 - Piątek Śniadanie. Przejazd do Cezarei Nadmorskiej – miasta Heroda, rzymskiej stolicy Palestyny z czasów Nowego Testamentu, miasta krzyżowców. Przejazd do Hajfy – Góra Karmel: kościół Najświętszej Pani Karmelu z Grotą Eliasza – Sanktuarium Stella Maris. Przejazd do Nazaretu: bazylika Zwiastowania oraz kościół św. Józefa. Przejazd do Kany Galilejskiej (odnowienie przyrzeczeń małżeńskich). Przejazd na obiadokolację i nocleg w Galilei. DZIEŃ 4 - Sobota Śniadanie. Przejazd na Górę Błogosławieństw. Następnie wizyta w Kafarnaum i w Tabdze (kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz kościół Prymatu św. Piotra). Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.  DZIEŃ 5 - Niedziela Śniadanie. Wjazd na Górę Tabor – nawiedzenie Bazyliki Przemienienia Pańskiego. Przejazd wzdłuż Doliny Jordanu do Qasr el-Yahud – tradycyjnego miejsca chrztu Jezusa. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Postój w Jerycho pod Górą Kuszenia i przy sykomorze Zacheusza. Przejazd przez Pustynię Judzką Qumran – miejsce pracy i modlitwy wspólnoty esseńczyków, w którym znaleziono teksty biblijne. Postój nad Morzem Martwym. Przejazd na obiadokolację i nocleg w Betlejem. DZIEŃ 6 - Poniedziałek Śniadanie. Stara Jerozolima: Ściana Płaczu, kościół św. Anny, Droga Krzyżowa (Via Dolorosa), konwent Ecce Homo, bazylika Grobu Bożego. Góra Oliwna: miejsce Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster, panorama Jerozolimy z widokiem na wzgórze świątynne, Dominus Flevit, kościół Pustego grobu Maryi, Grota Getsemani, Ogród Oliwny i Bazylika Agonii. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. DZIEŃ 7 - Wtorek Transfer na lotnisko w Tel Awiwie. Wylot do Polski o godz. 20:45. DZIEŃ 8 - Środa Lądowanie w Poznaniu o godz. 00:20. Zakończenie pielgrzymki. Termin: 31.01-7.02.2018 Cena: 3490 zł Stali Klienci: 3310 zł   CENA OBEJMUJE:
  • Przelot samolotem w obie strony;
  • Opłaty lotniskowe i paliwowe;
  • Transfery autokarem;
  • 6 noclegów w hotelach *** / ****, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
  • Wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji;
  • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
  • Opiekę duchową kapłana;
  • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 30000 EUR i NNW do 4000 EUR;
  • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
  CENA NIE OBEJMUJE:
  • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych, systemu nagłaśniającego GUIDETOUR oraz innych opłat związanych z realizacją programu: 90 USD;
  • Napojów do obiadokolacji;
  • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 520 zł;
  • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy lub 7,5% z chorobami przewlekłymi.
  UWAGI:
  • Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie;
  • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 46 osób.
  WARUNKI PŁATNOŚCI:
  • Przy zapisie należy dostarczyć: Paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek libańskich i syryjskich.
  • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 1000 zł Oferta ważna do 29.09.2017 r. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.