XXXIII Niedziela zwykła 19 listopada 2017 r.

1. Zapraszam wszystkich lubiących śpiewać kolędy (bez względu na wiek) na próbę przygotowującą do  do koncertu kolęd w sobotę 25 listopada na godzinę 9.00 do plebanii. Szczególnie zaproszenie kieruję do młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Jest to dla was okazja do włączenia się w życie wspólnoty parafialnej.
  2. Przypominam, że kandydaci do bierzmowania będą mieli rekolekcje ewangelizacyjne w dniach 8 - 9 grudnia w parafii. Rozpoczną się 8 około godziny 17.00 i zakończą w sobotę 9 grudnia ok. godziny 17.00. Proszę sobie zarezerwować ten termin.
  3. W ubiegłym tygodniu zostały zamontowane nowe drzwi wejściowe do kościoła od strony południowej.
  4. Dziękuję za ofiary złożone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego  w Pelplinie
  5. W listopadzie pamiętamy szczególnie w naszych modlitwach o zmarłych. Ofiara Mszy św. jest wielkim darem dla naszych zmarłych. Zachęcam do ofiarowania za swoich bliskich zmarłych Mszy św.
  6. W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem. W Parafii Chrystusa Króla Wszechświata  w Tczewie odpust parafialny.
  7. Dziękuję Pielgrzymom do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, za przekazany na rzecz parafii dar w postaci nowych kap, które w liturgii używane są do liturgii w trakcie sprawowania liturgii poza Mszą św.