I Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2017 r.

1. Zapraszam wszystkich lubiących śpiewać kolędy (bez względu na wiek) na próbę przygotowującą do  do koncertu kolęd w  piątek 8 grudnia na godzinę 16.30 do plebanii.
  2. We wtorek grupa wyjeżdżająca do Malborka zbiera się o 17.00 w plebanii
  3. Przypominam, że kandydaci do bierzmowania będą mieli rekolekcje ewangelizacyjne w dniach 8 - 9 grudnia w parafii. Rozpoczną się 8 grudnia w godzinach od 17.00 do 20.00 oraz w sobotę 9 grudnia od 9.00 do 17.00. Rodziców proszę o pomoc w przygotowaniu obiadu w sobotę. Rekolekcje odbywać się będą w szkole w Lubiszewie.
  4. W niedziele 3 grudnia próba scholi parafialnej o godzinie 11.00 na plebanii.
  5. Udział we Mszach Świętych adwentowych w dni powszednie o godz. 18.00 niech będzie naszą odpowiedzią na zachętę do ciągłego czuwania. Przynosimy lampiony i uczestniczymy w Eucharystii. Wzorem roku ubiegłego w sobotę o 7.00 będziemy sprawowali Mszę św. roratnią ku czci Maryi Niepokalanej. W związku z tym nie będzie Mszy o 9.00.
  6. W środę wspominamy św. Mikołaja. Pamiętamy o tych, którzy obdarują nas upominkami. Dzieci niech szczególnie pamiętają o Mszy św. w tym dniu.
  7. W piątek czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapalona świeca roratna symbolizuje Niepokalaną. Msze Święte o godz. 11.30. połączona z Godziną   Łaski. i o godzinie 18.00Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do licznego udziału we Mszy Świętej.
  8. W przyszłą niedzielę spotkanie rodziców klas III o godzinie 11.30
  9. W Przyszłą niedzielę zbiórka do puszek pomocy materialnej dla Kościoła katolickiego na Wschodzie
  10. O przygotowanie kościoła parafialnego na święta Bożego Narodzenia poprosimy mieszkańców Stanisławia.
  11. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka darów lub funduszy na paczki  świąteczne dla rodzin potrzebujących z naszej parafii.  Grupa parafialna „Pomocna dłoń”  w ubiegłym roku w naszym imieniu obdarowała 43 rodziny. Zapraszamy do wspólnej  pomocy. Dary rzeczowe można składać w zakrystii lub na plebanii.
  12. W czwartek od 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.30