III Niedziela Adwentu – 17 grudnia 2017 r.

1. Zachęcamy, aby jak najlepiej przygotować się duchowo do nadchodzących świąt. Spowiedzi będziemy słuchać dzisiaj  w godz. 16.00 do 17.30. Nie odkładajmy sakramentu pokuty na ostatni dzień Adwentu, na przyszłą niedzielę.
  2. Zapraszam na próbę przygotowującą do  do koncertu kolęd w  sobotę 23 grudnia na godzinę 10.00 do plebanii.
  3. Chorych będę odwiedzał w sobotę 23 grudnia od 11.00
  4. W czasie adwentu Msze św. są stałych porach  z wyjątkiem Mszy św. w sobotę rano. Wzorem roku ubiegłego w sobotę o 7.00 sprawujemy Mszę św. roratnią ku czci Maryi Niepokalanej. W związku z tym nie ma Mszy o 9.00.
  5. Kończą się rekolekcje adwentowe – ks. Tomaszowi Huzarkowi dziękujemy za pomoc w głębszym przeżyciu Adwentu.
  6. Wieczerzę wigilijną postarajmy się przygotować wcześniej, ale do stołu zasiądźmy tradycyjnie 24 grudnia wieczorem. W Wigilię, zwłaszcza, gdy przypada w niedzielę, nie obowiązuje post. Warto jednak zachować tradycję i ograniczyć ilość i jakość spożywanych w tym dniu pokarmów.
  7. Na Mszę Świętą  – Pasterkę – w noc Bożego Narodzenia zapraszamy o godz. 24.00. Porządek Mszy w niedzielę 7.30, 9.30, 12.00, w I Święto 9.30 i 12.00 – nie będzie Mszy św.o godzinie 7.30, w II Święto jak w niedzielę.
  8. W II  święto o godzinie 16.00 Koncert Kolęd przygotowany przez rodziny z naszej parafii.Wszystkich serdecznie zapraszamy.
  9. Opłatek można otrzymać w zakrystii.