VI Niedziela zwykła 11 lutego 2018 r.

1. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i  cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu.
  2. Dzisiaj także w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.
  3. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8.00, 16.30 i 18.00 Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.
  4. W środę na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy obrzędu posypania głów popiołem.
  5. W poniedziałek i wtorek od godziny 17.00 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu wprowadzająca w czas Wielkiego Postu.
  6. Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy 25 lutego. Poprowadzi je ojciec Maciej Sierzputowski ze Zgromadzenia Misjonarzy Ducha Świętego. Rekolekcje dla młodzieży w Dąbrówce (gimnazjum i VII klasy szkoły podstawowej) odbędą się w dniach 26-28 lutego.
  7. Już teraz zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 17.30, a gorzkie żale w niedzielę o godz. 16.00.
  8. W najbliższą sobotę 17 lutego o godzinie 10.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania drugi rok. Obecność obowiązkowa,
  9. W najbliższą niedzielę 18 lutego próba scholi parafialnej o godzinie 11.00 w plebanii.