II Niedziela Wielkiego Postu 25 lutego 2018 r.

1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.
  2. Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Droga krzyżowa w piątki o godz. 17.30, a gorzkie żale w niedziele o godz. 15.00.
  3. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.
  4. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca, który przypomina nam wydarzenia z Wielkiego Czwartku, ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. W sobotę o godzinie 9.00 odprawimy Mszę św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  5. Zachęcam do skorzystania z propozycji modlitwy w intencji kapłanów – 30 dniowej dowolnej (dowolnej) modlitwy w wybranej intencji konkretnego kapłana za pośrednictwem portalu: http://kaplani.com.pl/pl/strefa_modlitwy/intencje. To może być również owoc wielkopostnego czuwania
  6. Każdy pierwszy piątek miesiąca przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce. Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy. Adoracja Najświętszego sakramentu od godziny 16.30. W tym czasie również okazja do spowiedzi św.
  7. W pierwszą sobotę miesiąca wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści.
  8. W najbliższą sobotę będziemy odwiedzali chorych od godziny 10.00.
  9. Po Mszy św. zbiórka ofiar dla polskich misjonarzy „Ad Gentes”
  10. Rozpoczynamy rekolekcje Wielkopostne. Od niedzieli do środy włącznie nauki rekolekcyjne w łączności z wieczorną Mszą św. Młodzież zapraszamy na spotkania z Ojcem rekolekcjonistą w poniedziałek i wtorek na godzinę 19.30 do sali na plebanii na spotkania „Miłość po Bożemu” – o  pięknie seksualności.