Wizytacja kanoniczna w parafii

Pelplin (woj. pomorskie), 08.12.2012. Nowy biskup pelpliñski ks. Ryszard Kasyna podczas uroczystoœci ingresu, 8 bm. w bazylice katedralnej w Pelplinie. Biskup Kasyna jest nastêpc¹ bpa Jana Bernarda Szlagi, który zmar³ nagle 25 kwietnia br. (aw/cat)
PAP/Adam War¿awa

Jednym z bardzo ważnych wydarzeń każdej wspólnoty parafialnej jest – przewidziana w prawie Kościoła – wizytacja kanoniczna przeprowadzana przez Ordynariusza diecezji lub w Jego imieniu. W naszej parafii taka wizytacja odbędzie się w środę (07.03.2018r.) i dokona jej ks. bp. Ryszard Kasyna – biskup diecezjalny.

Wizytacja to szczególny czas dla wspólnoty całej parafii, gdy Biskup, jako następca Apostołów – przychodzi do małej owczarni, aby przyjrzeć się jej radościom i troskom oraz aby modlić się wraz z nami i umocnić swoim słowem naszą wiarę. Chrystus w swoim apostole szczególnie nawiedza parafię, aby nam błogosławić.

Tylko w duchu wiary możemy dostrzec głębokie znaczenie tej wizytacji i tak też chcemy patrzeć na ten czas, i prosić Dobrego Pasterza, aby dotknął nas swoją łaską i odnowił nasze życie. w ramach wizytacji sprawdzane są również przez wizytatorów księgi parafialne, które własnoręcznie podpisuje i pieczętuje biskup wizytujący. Również ks. Biskup zapoznaje się za stanem materialnym kościoła i budynków  parafialnych.

W tym tygodniu, 7 marca 2018 r.,  nasza parafia będzie przeżywała wizytację biskupią. W tym dniu ks. Biskup odwiedzi: Szkołę Podstawową w Lubiszewie, Dom Pomocy Społecznej w Stanisławiu, Pana Stanisława Orlikowskiego długoletniego nadzwyczajnego szafarza komunii św. w naszej parafii. Spotka się z radnymi, szafarzami i zelatorami róż różańcowych oraz o godzinie 17.30 odprawi Mszę św. połączoną z udzieleniem sakramentu bierzmowania 43  młodym osobom  z naszej parafii. Zapraszam wszystkich parafian do wspólnej modlitwy o godzinie 17.30.