V Niedziela Wielkiego Postu 18 marca 2018 r.

1. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła.
  2. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 17.30, a gorzkie żale w niedzielę o godz. 15.00.
  3. Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy. Przed Sumą o godz. 9.20 zgromadzimy się przed kościołem, skąd wyruszy uroczysta procesja na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Dzieci z palmami gromadzą się o godzinie 11.50 również przed kościołem i uroczyście wejdziemy w procesji z palmami do kościoła
  4. W Niedzielę Palmową młodzież przygotowująca się do światowego spotkania w przyszłym roku w Panamie gromadzi się w swoich diecezjach, aby pod przewodnictwem biskupa świętować Dzień Młodzieży. W tym roku towarzyszy mu hasło: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1,30). W naszej diecezji takie spotkanie odbywa się tradycyjnie w Kościerzynie.
  5. Już dzisiaj zachęcamy, aby przygotować się do dobrej spowiedzi wielkanocnej i nie odkładać sakramentalnego pojednania się z Panem Bogiem na ostatnie dni Wielkiego Postu i  Triduum Paschalne. W naszym kościele posługujemy w konfesjonale w następujących terminach:15 minut przed każdą Mszą św. oraz w przyszłą niedzielę 25 marca w godzinach od 15.00 – 17.00.
  6. Dziękuję za złożone dzisiaj ofiary na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie
  7. Dziękuję za złożone w ubiegłym tygodniu ofiary pieniężne dla potrzebujących w wysokości 2224,91 oraz dary rzeczowe.
  8. W przyszłym tygodniu kolekta na pokrycie zakupu materiałów na do nowej instalacji alarmowej. Instalacja już działa. dziękuję Panom, którzy instalację wykonali nieodpłatnie.
  9. Chorych będziemy odwiedzać w Wielki Piątek od godziny 9.00

W tym tygodniu patronujE nam:

• 19 III  – św. Józef, oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, opiekun Pana Jezusa, patron Kościoła świętego.