tutaj

1. Dzisiaj ostatnie w tym roku nabożeństwo gorzkich żali o godz. 15.00
  2. W Wielki Czwartek w naszej katedrze biskup ordynariusz wraz z kapłanami podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 10.00 dokona poświęcenia oleju krzyżma do sprawowania sakramentów świętych: chrztu, bierzmowania, święceń kapłańskich i oleju chorych do namaszczenia chorych.
  3. Od czwartkowego wieczoru rozpoczyna się obchód Triduum Paschalnego. Zapraszamy na Mszę Wieczerzy Pańskiej – pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa – o godz. 18.00, a następnie na adoracyjne czuwanie z Panem Jezusem do godz. 22.00. Plan – tutaj
  4. W Wielki Piątek – w dzień męki i śmierci Zbawiciela na krzyżu – o godz. 15.00 zapraszamy na koronkę i drogę krzyżową, a o godz. 18.00 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej z uczczeniem krzyża i Komunią św. Po jej zakończeniu, zgodnie ze staropolską tradycją, będziemy czuwać przy Grobie Pańskim do godziny 24.00. Plan adoracji – tutaj
  5. W Wielką Sobotę, przynosząc do pobłogosławienia pokarmy na stół wielkanocny, pamiętajmy, aby choć na chwilę zatrzymać się i w duchu podziękować Panu Jezusowi złożonemu do grobu za dzieło odkupienia. Błogosławieństwo pokarmów o godz.9.30, 11.30, 13.30 i 14.30.
  6. Uroczystości Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 21.00 od poświęcenia ognia i zapalenia świecy paschalnej przed kościołem.
  7. Od Wielkiego Piątku rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
  8. Tylko z oczyszczonym sercem można w pełni przeżywać pamiątkę zbawczych tajemnic: męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, dlatego zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiadać będziemy dzisiaj od 15.00 do 17.00.
  9. W tym roku ze względu na Wielki Tydzień uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia został przeniesiony na 9 kwietnia.
  10. W Wielki Czwartek 2009 roku środowisko młodych katolików Archidiecezji Gdańskiej wraz ze swoimi duszpasterzami zainicjowało powstanie strony www.kapłani.com.pl. Strona stała się przestrzenią wymiany myśli oraz modlitwy w intencji kapłanów. Na progu Wielkiego Tygodnia zapraszamy do włączenia się w inicjatywę środowiska strony www.kapłani.com.pl „Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę”. Jej celem jest modlitwa za kapłanów, którą będzie można podjąć od Wielkiego Czwartku.
  11. W budynku świetlicy wiejskiej w Lubiszewie od kwietnia bieżącego roku rozpoczną działalność: Klub Aktywnego Seniora i Placówka Wsparcia Dziennego dla dzieci utworzone przez Diecezję Pelplińską w ramach unijnego projektu “Szansa na przyszłość”.Zapraszamy seniorów, dzieci i młodzież do udziału  w zajęciach rozwijających zainteresowania, wyjazdach, wycieczkach oraz do miłego i kreatywnego spędzania czasu.Szczegółowe informacje na plakacie i ulotkach , a od 3 kwietnia u kierownika Placówki Wsparcia Dziennego w godz. 13.00-18.00
  12. Niedziela Zmartwychwstania. Msze św. o godzinie 9.30 i 12.00. Porządek Mszy św. w II Święto jak w każdą niedzielę.  Przypominam, że udział w Liturgii Wielkiej Soboty stanowi już wypełnienie obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
  13. Przypominamy, że w Wielki Piątek katolików w wieku od 18 do 60 lat obowiązuje ścisły post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Pamiętajmy, że ścisły post oznacza także całkowitą rezygnację z alkoholu w ten dzień.
  14. Niech dzień wspominania Męki Pańskiej będzie dla nas okazją do wewnętrznego wyciszenia, do odłożenia naszych codziennych trosk, do kontemplacji ofiary złożonej przez naszego Zbawiciela na krzyżu. W ramach tego wyciszenia, a także dla przyjęcia duchowej solidarności z cierpiącym Jezusem, możemy zrezygnować z rozrywek, z oglądania telewizji. Niech w ten jeden dzień naszych domów nie wypełnia zgiełk świata, który przez szklany ekran wdziera się do naszych rodzin i absorbuje nasze myśli i serca. Zamiast tego niech towarzyszy nam przez cały Wielki Piątek zaduma nad ofiarą Syna Bożego i własnym powołaniem do świętości.
  15. Zapraszamy wszystkich do skorzystania z okazji do osobistej modlitwy przed obliczem Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Nie pozwólmy, by przedświąteczna gorączka przygotowań przesłoniła nam prawdziwy sens świąt wielkanocnych. Przez całą sobotę na pewno znajdziemy kilka czy kilkanaście  minut, które spędzimy w kościele na cichej adoracji.