Niedziela Zmartwychwstania 1 kwietnia 2018 r.

1. Msze Święte  w I święto o godzinie 9.30 i 12.00. W Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Jak co roku będziemy wspierać duchowo i materialnie wyższe uczelnie katolickie i wydziały teologiczne w Polsce, z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim na czele.
  2. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. W tygodniu wielkanocnym przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Uczcijmy te dni przez przyjęcie Komunii św. i udział w nabożeństwach. Wszystkie Msze Święte będą sprawowane z modlitwami ku czci Chrystusa zmartwychwstałego.
  4. W I  czwartek od godziny 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu  w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  5. I piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 16.30. W tym czasie okazja do spowiedzi św.
  6. W następną niedzielę, Niedzielę Miłosierdzia Bożego, po każdej Mszy Świętej we wspólnej modlitwie koronką będziemy wypraszać miłosierdzie dla nas i całego świata.
  7. Serdecznie dziękuję Wam Drodzy Parafianie za wspólne przeżywanie Triduum Paschalnego, za uczestnictwo w liturgiach Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku, Wielkiej Soboty. Dziękuję wszystkim, którzy brali udział w przygotowaniu kościoła do przeżywania uroczystości. Osobom, które przygotowały kościół i pięknie go przystroiły. Służbie liturgicznej – ministrantom i osobom czytającym lekcja, panu organiście. Dziękuję za wspólne czuwanie przy ołtarzu Ciemnicy oraz przy Grobie Pańskim. Dziękuję za przygotowanie ogniska do poświęcenia ognia.
  8. Skarbonki Caritas – dzieła miłosierdzia będziemy zbierać w najbliższą niedzielę.
  9. W najbliższą sobotę o godzinie 10.00 zapraszam na spotkanie młodzież pragnącą pogłębiać swoją formację religijną. Szczególnie zaproszenie kieruję do młodzieży już bierzmowanej, ale również do przygotowującej się do bierzmowania. Czekamy na was w plebanii.
  10. Składamy wszystkim parafianom serdeczne życzenia pełnych pokoju świąt Wielkanocnych, aby te święta były okazją do radosnych spotkań rodzinnych i przyjacielskich. Przejrzyjmy je w duchu wdzięczności za dary, których udziela nam Zmartwychwstały Chrystus.