III Niedziela Wielkanocna 18 kwietnia 2018 r.

1. Dzisiaj i przez cały tydzień chcemy pochylać się nad Pismem Świętym. W Tygodniu Biblijnym zachęcamy do osobistej lektury słowa Bożego,
  2. Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne.
  3. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na cele charytatywne w naszej diecezji w wysokości 1112, 06 zł.
  4. Dziękuję za złożone dzisiaj ofiary na prace zabezpieczające budynek kościoła. W tej chwili  spłacamy instalację alarmową, przygotowujemy się natomiast do wykonania instalacji przeciwpożarowej.
  5. Dziękuję serdecznie wszystkim składającym ofiary na sprzątanie kościoła i dekorację. Dziękuję mieszkańcom Rukosina oraz wszystkim, którzy dodatkowo złożyli ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  6. Wspólnoty Neokatechumenalne z parafii św. Krzyża w Tczewie organizują pielgrzymkę do Rzymu z okazji 50 lecia drogi Neokatechumenalnej oraz na spotkanie z Ojcem Św Franciszkiem. Termin  pielgrzymi 30.04.2018 do 06.05.2018.  Cena w zależności od ilości chętnych od 1400 do 1550.  Zostało 17 miejsc miejsca decyduje kolejność zapisów. Osoby zainteresowane prosimy o pozostawienie w zakrystii imienia i kontaktu mailowego i/lub telefonicznego organizatorzy niezwłocznie się skontaktują. Tel. kontaktowy: 512 381 441.
  7. Zapraszamy na wycieczkę do Centrum Nauki Experyment w Gdyni dnia 21 kwietnia ( sobota). Zapisy od najbliższego poniedziałku do piątku w świetlicy wiejskiej w Lubiszewie od godz 13.00 do godz 18.00. Pierwszeństwo mają dzieci i młodzież uczestniczące w koncercie kolęd, schola, ministranci i grupa liturgiczna. Odpłatność dla tych osób 5 zł. Dla pozostałych 20 zł. Są jeszcze wolne miejsca.