IV Niedziela Wielkanocna 22 kwietnia 2018 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.
  2. Jutro, w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, modlimy się za naszą Ojczyznę. Msza Święta o godz. 18.00. Ojcowie Karmelici z Gorzędzieja zapraszają na odpust parafiny o godzinie 18.00
  3. W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje. Procesja z błogosławieństwem pół  rozpocznie się o godzinie 17.30 przy figurze św. Marka w Stanisławiu i przejdzie do kościoła parafialnego drogą prowadzącą koło cmentarza.
  4. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na prace zabezpieczające przeciw pożarowo nasz kościół w wysokości 2610,65 zł.
  5. 3 maja zapraszamy na Festyn charytatywny do Szpęgawy. Początek o godzinie 15.00 w świetlicy. Dochód z  festynu zostanie przeznaczony na leczenie Pana Tomka Pawłowskiego.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

23 IV – św. Wojciech (ok. 956-997), biskup Pragi, misjonarz wśród Prusów, męczennik za wiarę, patron Gniezna i Polski.

25 IV – św. Marek (I w.), pochodzący z Jerozolimy towarzysz wypraw misyjnych św. Piotra i św. Pawła, autor drugiej Ewangelii kanonicznej.