V Niedziela Wielkanocna 29 kwietnia 2018 r.

 1. Dzisiaj, z inicjatywy MIVA Polska, modlimy się za kierowców i innych użytkowników dróg, przypominając sobie obowiązek przestrzegania zasad ruchu drogowego, jako fundamentu bezpieczeństwa.
 2. Dzisiaj przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej. 
 3. Od wtorku, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele o godz. 17.30.
 4. Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.
 5. W czwartek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Na Msze Święte zapraszamy o godz. 7.30, 9.30 i 12.00. W tym dniu z racji czwartku przed pierwszym piątkiem miesiąca będziemy modlić się także o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 6. 3 maja zapraszamy na Festyn charytatywny do Szpęgawy. Początek o godzinie 15.00 w świetlicy. Dochód z  festynu zostanie przeznaczony na leczenie Pana Tomka Pawłowskiego.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, poświęcony wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata.Okazja do spowiedzi św. od godziny 17.00, Również od godziny 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu
 8. W sobotę odwiedziny chorych od godziny 10.00.
 9. W sobotę o godzinie 16.00 w remizie OSP w Rokitkach rozpoczną się Gminne obchody dnia Strażaka. 
 10. W pierwszą sobotę miesiąca w duchu fatimskim chcemy rozważać tajemnice różańcowe i uczcić Niepokalane Serca Maryi podczas Mszy Świętej o godzinie 9.00. Nabożeństwo różańcowe rozpoczniemy o godzinie 8.30
 11. 11 maja o godzinie 19.00 zapraszamy na poświęcenie odnowionej figury Chrystusa w Śliwinach. Już dzisiaj dziękujemy mieszkańcom Śliwin za inicjatywę i przeprowadzenie renowacji oraz wszystkim darczyńcom tego dzieła.
 12. 13 maja zapraszamy na spotkanie Róż Różańcowych na godzinę 17.00 do Świetlicy Wiejskiej
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 2 V – św. Atanazy (295-373), biskup Aleksandrii w Egipcie, prześladowany za zwalczanie herezji, wierny obrońca wiary, ogłoszony Doktorem Kościoła.
 • 4 V – św. Florian (ok. 250-304), rzymski żołnierz i męczennik pochodzący z terenów dzisiejszej Austrii, patron strażaków i hutników.