VI Niedziela Wielkanocna – 6 maja 2018 r.

1. Od jutra do środy z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.
  2. We wtorek przypada uroczystość patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika. Trwajmy na modlitwie za naszą Ojczyznę.
  3. W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  4. Codziennie w maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję, odmawiając litanię loretańską. Nabożeństwo w kościele o godz. 17.30, W Szpęgawie spotykamy się przy miejscowym krzyżu codziennie z wyłączeniem świąt i niedziel o godzinie 18.30. W Śliwinach naprzemiennie przy figurze Chrystusa i przy kapliczce Matki Boskiej w każdy piątek o godz. 18.00. W najbliższy piątej wyjątkowo nie nie będzie nabożeństwa, ponieważ o 19.00 odbędzie się uroczystość poświęcenia odnowionej figury Chrystusa. Na tę uroczystość serdecznie zapraszamy parafian.
  5. Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt. Modlitwy nowenny odmawiamy na zakończenie nabożeństwa majowego.
  6. 13 maja zapraszamy na spotkanie Róż Różańcowych na godzinę 17.00 do Świetlicy Wiejskiej
  7. Odpustu parafialny Trójcy Przenajświętszej przypada w tym roku 27 maja. Z tej okazji organizujemy Koncert Maryjny wraz z festynem parafialnym. Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 12.00 próba  muzyczna. Kolejna próba 10 maja o 17.00 w świetlicy wiejskiej. Zapraszamy wszystkich chętnych – dzieci, młodzież i dorosłych, śpiewających i grających na instrumentach. Szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
  8. Dziękujemy organizatorom Festynu w Szpęgawie oraz wszystkim uczestnikom spotkania. Dochód został przeznaczony na leczenie Pana Tomka Pawłowskiego. Zebrano 10117 zł.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

8 V – św. Stanisław (ok. 1030-1079), biskup krakowski, patron chrześcijańskiego ładu moralnego, męczennik, patron Polski.