IX Niedziela zwykła 27 maja 2018 r.

1. Dziękuję poszczególnym miejscowościom za przygotowanie ołtarzy oraz państwu Bubka za uporządkowanie placu Jana Pawła II. Ołtarze były przygotowane bardzo starannie. Dziękuję służbie liturgicznej, dziewczynkom sypiącym kwiatki.
  2. Dzisiaj dzieci z klas III przystąpią po raz pierwszy do Komunii św. Otoczmy je nasza modlitwą. w najbliższym tygodniu będą uczestniczyły w Mszach św. wieczornych w ramach „Białego tygodnia”
  3. Od uroczystości Bożego Ciała codziennie oddajemy chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Msza Święta z procesją eucharystyczną o godz. 18.00.
  4. W czerwcu oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa z litanią o godz. 18.30.
  5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Msze Święte będziemy sprawować o godz. 18.00. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.
  7. Nasza parafia organizuje w dniach od 7 do 11 lipca pielgrzymko - wycieczkę do Kłodzka, Pragi i Drezna. Szczegółowe informacje na plakacie, stronie internetowej oraz na ulotkach. Są jeszcze wolne miejsca.
  8. Chorych w czerwcu będziemy odwiedzać dopiero 16 czerwca.
W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM: 5 VI – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec.