X Niedziela Zwykła – 10 czerwca 2018 r.

1. W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego o godz. 18.30, bezpośrednio po Mszy św.
  2. W Ubiegłym tygodniu 48 dzieci z naszej parafii przystąpiło do I Komunii św. dziękuję rodzicom za przygotowanie dzieci do sakramentu Eucharystii. Dziękuję za dar przygotowany dla parafii w postaci pulpitu. Dziękujemy pani Danucie Jagielskiej, katechetce za bardzo dobre przygotowanie dzieci.
  3. Dziękuję dzieciom I Komunijnym za dar na misje w kwoce 1970 zł.
  4. W przyszłą niedzielę kolekta na zapłacenie nowych ławek w prezbiterium. Zostało do zapłacenia jeszcze 14 000 zł.
  5. Na festynie charytatywnym w dniu 27 maja zebraliśmy 2015 zł. 1515 zł przekazaliśmy  na rodzine z osiedla Górki. 500 zł przekazaliśmy na pogorzelcom z Tczewa.
  6. Chorych w czerwcu będziemy w najbliższą sobotę,  16 czerwca.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • ï11 VI – św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem.
  • ï13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), portugalski franciszkanin, wybitny kaznodzieja i misjonarz, ogłoszony Doktorem Kościoła.
  • ï14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.