XI Niedziela zwykła – 17 czerwca 2018 r.

1. Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.
  2. Zachęcamy do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas nabożeństwa o godz. 18.30.
  3. W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas każdej Mszy Świętej w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.
  4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  5. Zapraszamy na Warsztaty muzyczne dla dzieci i młodzieży w świetlicy wiejskiej w Lubiszewie. Zajęcia odbędą się w poniedziałek od 16.00 i potrwają około ok. 2.5h. Zapraszamy szczególnie osoby ze scholi parafialnej. Zajęcia są otwarte dla każdego.
  6. W poniedziałek zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci wyjeżdżających na wycieczkę do miasteczka Twinpigs w Żorach w poniedziałek o 17.00 w świetlicy wiejskiej w Lubiszewie
  7. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce powinno być ofiarowane Panu Bogu. W piątek, 22 czerwca podczas Mszy Świętej o godz. 8:00 podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców.
  8. Dziękuję za złożone dzisiaj ofiary na pokrycie kosztów zakupu nowych ławek do prezbiterium.