XVII niedziela zwykła, 29 lipca 2018 r.

1. W środę rozpoczyna się sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.
  2. W czwartek, 2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Parcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny. Kościół można nawiedzić już w środę wieczorem.
  3. W pierwszy czwartek miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. Od 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu
  4. W pierwszy piątek miesiąca możemy skorzystać z sakramentu pojednania od godz. 17.00. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00
  5. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Tego dnia będziemy szczególnie modlić się za księży proboszczów, we wspomnienie ich patrona, św. Jana Marii Vianneya. O godzinie 8.30 odmówimy wspólnie różaniec w ramach nabożeństwa wynagradzającego Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny
  6. W najbliższy poniedziałek wyruszy kolejna Piesza Pielgrzymka z Tczewa na Jasną Górę. Pożegnanie pielgrzymów na Mszy św. o godzinie 7.00 w kościele NMP Matki Kościoła.
  7. W dniu 1 sierpnia zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na wycieczkę do Wiela. Celem Wyjazdu jest odwiedzenie sanktuariów Maryjnych: Matki Bożej Bolesnej w Kościerzynie, Matki Bożej Królowej Rodzin w Kościerzynie i Matki Bożej Pocieszenia we Wielu. W Wielu czas wolny na kąpiel i plażę. Powrót do Szpęgawy w godzinach wieczornych. Koszt 25 od osoby, zapisy z małą wpłatą u Pani sołtys - tel. 661117690. Zapraszamy
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), hiszpański rycerz, założyciel zakonu jezuitów. 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), włoski kapłan, założyciel zgromadzenia redemptorystów. 4 VIII – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), francuski kapłan, gorliwy spowiednik, patron proboszczów.