XVIII niedziela zwykła, 5 sierpnia 2018 r.

1. Pan Jezus, dając głodnym ludziom chleb, jednocześnie wprowadza ich w tajemnicę chleba życia. On chce nam dać najlepszy pokarm: swoje Ciało wzmacniające nas na drodze do nieba. Jak  najczęściej starajmy się rozbudzić w sobie pragnienie przyjmowania tego wyjątkowego pokarmu.
  2. Jutro będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego, a w czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.
  3. W sierpniu wielu z naszych parafian bierze udział w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę i do innych sanktuariów. W codziennej modlitwie będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymami, którzy zaniosą także nasze intencje do domu naszej wspólnej Matki Maryi.
  4. Opiece Matki Bożej polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.
  5. Wszystkich chętnych do zdobycia  „Paszportu Pielgrzyma” Szlaku sanktuariów Maryjnych zapraszamy  9 sierpnia na kolejną pielgrzymko-wycieczkę
    • Zwiedzanie Muzeum Diecezjalnego w Pelplinie z przewodnikiem
    • Zwiedzanie Katedry oraz Sanktuarium  w Pelplinie z przewodnikiem
    • Sanktuarium w Piasecznie
    • Zwiedzanie zamku w Gniewie z przewodnikiem
Koszt od osoby: dzieci 36 zł, dorośli 42. Zapisy u pani Sołtys Szpęgawy  wraz z wpłatą
  1. W dniu 3 sierpnia w Tczewie została podpisana umowa na utworzenie szlaku Sanktuariów Maryjnych Pomorza w województwie pomorskim. W skład tego szlaku wchodzi również Lubiszewo. W ramach tworzenia szlaku przewidziano w Lubiszewie remont i konserwacja elewacji, wymiana pokrycia dachu, naprawa elementów stropu wraz z wymianą belek stropowych, wymiana pokrycia wieży, wzmocnienie jej konstrukcji, konserwacja witraży.
  2. Dziękuję za ofiary złożone przez kierowców w ubiegłą niedzielę w wysokości 1113 zł.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów. 9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy. 10 VIII – św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik. 11 VIII – św. Klara (1193-1253), Włoszka, naśladowczyni św. Franciszka z Asyżu, założycielka zakonu klarysek.