XIX niedziela zwykła – 12 sierpnia 2018 r.

1. Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.
  2. Dzisiaj Przypada kolejna rocznica śmierci ks. Bolesława Piechowskiego zamordowanego w 1942 r. w Dachau.
  3. W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.
  4. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.
  5. Maryi wniebowziętej polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.
  6. Wycieczko – pielgrzymka do Pelplina, Piaseczna i Gniewa zostałą ze względu ma pogodę przełożona na dzień 16 sierpnia. Koszt od osoby: dzieci 36 zł, dorośli 42. Zapisy u pani Sołtys Szpęgawy wraz z wpłatą
  7. W dniu 19 sierpnia na godzinę 18.00 do plebanii zapraszam Radę Parafialną oraz osoby pragnące się włączyć w przygotowanie Odpustu Marki Bożej Pocieszenia.
  8. Tradycyjnie proszę o pomoc w przygotowaniu poczęstunku dla pielgrzymów, który odbędzie się tradycyjnie w szkole podstawowej. Proszę o przygotowanie ciast.
  9. W trakcie kolęd prosiliśmy  wsparcie w sprzątaniu kościoła i na zakup kwiatów. Dziękuję za ofiary składane w kopertach i przesyłane  na konto parafialne. Środki zebrane dotychczas są na wyczerpaniu, a zbliża się odpust parafialny. Jeśli jeszcze ktoś z parafian chciał wesprzeć nas pomocą, bylibyśmy bardzo wdzięczni.
  10. 10. Rekolekcje przed odpustem parafialnym rozpoczną się w czwartek 30 sierpnia i poprowadzi je ks. Sylwester Ziemann, proboszcz parafii Mątowy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• ï14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz.
  • ï17 VIII – św. Jacek (ok. 1200-1258), jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.