XXII Niedziela zwykła, 2 września 2018 r.

1. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 8.00 pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.
  2. W pierwszy czwartek miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. od 17.30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu
  3. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca. Wystawienie Najświętszego sakramentu od godziny 17.00 – 17.45. W tym czasie okazja do spowiedzi I piątkowej.
  4. W sobotę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, znane jako święto Matki Bożej Siewnej.
  5. Tradycyjnie jak co roku, z parafii NMP MK wyruszy piesza – dwudniowa – Pielgrzymka do Piaseczna. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. w sobotę 8 września o godz. 8.00 – w kościele dolnym. Z racji jubileuszu 50-lecia koronacji cudownej figury Matki Bożej Piaseckiej, zachęcamy wiernych do udziału w tej pielgrzymce.
  6. W poniedziałek 3 września Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godzinie 8.00.
  7. Dziękuję pielgrzymom pieszym i zmotoryzowanym za przybycie na dzisiejsze uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. Serdecznie dziękuję Parafianom oraz pracownikom szkoły za przygotowanie poczęstunku. Pani Dyrektor za udostępnienie pomieszczeń szkolnych. Serdeczne podziękowanie dla osób, które przygotowały odpust od strony organizacyjnej, przygotowały ołtarz, służbie liturgicznej, chórom, organistom. Samorządowi Tczewa za udostępnienie sceny, strażakom za dbanie o nasze bezpieczeństwo.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 3 IX – św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.
  • 8 IX – Najświętsza Maryja Panna w tajemnicy swego narodzenia.