XXV Niedziela zwykła, 23 września 2018 r.

1. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Piekar Śląskich, na Górę św. Anny oraz Wrocławia i Torunia w dniach 12-14 października Całkowity koszt 360 zł. Płatne z zakrystii lub biurze parafialnym.
  2. Spotkanie dla rodziców dzieci przystępujących w tym roku szkolnym do I Komunii św. odbędzie się w niedzielę 7 października po Mszy św. o godzinie 12.00. Natomiast 21 października w trakcie   Mszy św. o godzinie 12.00 zostaną poświęcone różańce dla dzieci
  3. Zapraszamy do zapisów do Klubu Aktywnego Seniora wraz z opiekunami. Zapisy w świetlicy wiejskiej. Szczegółowych informacji udziela pani Emilia Lis.
  4. Rekolekcje kerygmatyczne dla uczniów klas VII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania oraz innych osób które w tym roku rozpoczynają przygotowanie do bierzmowania odbędą się w terminie 14-15 grudnia 2018 w następujących godzinach: piątek 17.30 do 19.30 i w sobotę od 9.00 do 15.30. Udział kandydatów do bierzmowania w tych rekolekcjach jest obowiązkowy.
  5. W sobotę przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Ci wielcy Boży posłańcy bronią nas i pouczają. Starajmy się z nimi zaprzyjaźnić.
  6. Wydział Duszpasterski Kurii otwiera kolejny nabór kandydatów do Szkoły Animatorów i Liderów Diecezji Pelplińskiej (SZAL). Kapłani są proszeni o proponowanie udziału w Szkole osobom chętnym do formacji i gotowym do włączenia się we  współpracę w działaniach duszpasterskich diecezji. Wszelkie informacje o SZALu oraz formularz zgłoszeniowy w formie               elektronicznej lub „do pobrania” znajduje się na stronie Wydziału:                               duszpasterstwopelplin.pl. Termin zgłoszeń upływa 10 października 2018 r.
  7. W sobotę 29 października po Mszy św. o godzinie 9.00 zbiórka Ministrantów i Grupy Liturgicznej
  8. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy, aby dobry Bóg czuwał nad nimi każdego dnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), francuski kapłan, opiekun ubogich i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy.

28 IX – św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik.

29 IX – święci Archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał.