XXVII Niedziela zwykła, 7 października 2018 r.

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj wartość nierozerwalnego małżeństwa jednej kobiety i jednego mężczyzny. Wymagania Pana Boga w tej dziedzinie są wielkie i chociaż wielu nie potrafi im sprostać, to jednak nie można ich negować. Z Bożą pomocą można przezwyciężyć wiele problemów i osiągnąć szczęście we dwoje.
  2. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Piekar Śląskich, na Górę św. Anny oraz Wrocławia i Torunia w dniach 12-14 października Całkowity koszt 360 zł. Płatne z zakrystii lub biurze parafialnym. Są jeszcze wolne miejsca
  3. Spotkanie dla rodziców dzieci przystępujących w tym roku szkolnym do I Komunii św. odbędzie się w niedzielę 7 października po Mszy św. o godzinie 12.00. Natomiast 21 października w trakcie   Mszy św. o godzinie 12.00 zostaną poświęcone różańce dla dzieci.
  4. Zapraszam na spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania w sobotę 20 października 2018 r., na godzinę 10.00 grupa przygotowująca się 2 rok, na godzinę 11.00 grupa rozpoczynająca przygotowania (proszę przynieść podania). Kandydaci otrzymają “indeksy dla kandydatów do sakramentu bierzmowania”
  5. Rekolekcje kerygmatyczne dla uczniów klas VII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania oraz innych osób które w tym roku rozpoczynają przygotowanie do bierzmowania odbędą się w terminie 14-15 grudnia 2018 w następujących godzinach: piątek 17.30 do 19.30 i w sobotę od 9.00 do 15.30. Udział kandydatów do bierzmowania w tych rekolekcjach jest obowiązkowy.
  6. Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w kościele o godz. 17.30 od poniedziałku do piątku, w sobotę o 8.30. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie.
  7. W przyszłą niedzielę po raz 18. będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież.
  8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), polski kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń zakonnych bezhabitowych.