XXVIII Niedziela zwykła 14 października 2018 r.

1. Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  2. Spotkanie dla rodziców dzieci przystępujących w tym roku szkolnym do I Komunii św. odbędzie się 21 października. W trakcie Mszy św. o godzinie 12.00 zostaną poświęcone różańce dla dzieci.
  3. Zapraszam na spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania w sobotę 20 października 2018 r., na godzinę 10.00 grupa przygotowująca się 2 rok, na godzinę 11.00 grupa rozpoczynająca przygotowania (proszę przynieść podania). Kandydaci otrzymają "indeksy dla kandydatów do sakramentu bierzmowania"
  4. Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w kościele o godz. 17.30 od poniedziałku do piątku, w sobotę o 8.30. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie.
  5. Dzisiaj w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.
  6. W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową. W związku z tym zapraszamy na Mszę świętą dla rodzin, które doświadczyły śmierci dziecka w wyniku poronienia, choroby, wypadku, samobójstwa lub innych okoliczności. Będzie ona sprawowana w sobotę 20 października br. o godz. 15.00 w kościele dolnym Parafii NMP Matki Kościoła w Tczewie. Więcej informacji na stronie www.rodzinydiecezjipelplinskiej.pl.
  7. W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.
  8. Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny.
  9. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych, już teraz przyjmujemy wypominki.
  10. Koncert Kolęd 2019 - zapraszamy na pierwszą próbę; najbliższy piątek 19 października o godz 16.00 w świetlicy wiejskiej w Lubiszewie; zaproszenie kierujemy do wszystkich, tych małych i tych większych; tych lubiących śpiewać i tych, którzy chcą miło spędzić czas. PIĄTEK GODZ 16.00 w świetlicy w Lubiszewie
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich.
  • 16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska.
  • 17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik.
  • 18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.
  • 20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), polski kapłan, profesor Akademii Krakowskiej, człowiek żywej wiary i głębokiej pobożności.