XXXIII Niedziela zwykła – 18 listopada 2018 r.

1. Pan Jezus zapewnia nas, że chociaż niebo i ziemia przeminą, to Jego słowa nie przeminą. Wierzymy we wszystko, co objawił nam Zbawiciel. Mamy Mu ufać aż się wszystko spełni, a wtedy będziemy odpowiednio przygotowani na Jego powtórne przyjście.
  2. Próba do koncertu kolęd w najbliższy piątek, 23 listopada o godzinie 19.00 w plebanii. Zapraszam
  3. Dziękuję za złożone dzisiaj ofiary utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.
  4. W ubiegłym tygodniu zebraliśmy na pomoc Kościołowi na wschodzie 825 zł. Serdeczne Bó© zapłać.
  5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w sobotę 24 listopada w plebanii. Grupa przygotowująca się I rok na godzinę 10.00, grupa II na 11.00. Zapraszam.
  6. W czwartek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele.
  7. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to równocześnie patronalne święto Akcji Katolickiej.
  8. Pamiętamy w naszych modlitwach o solenizantach i jubilatach tego tygodnia.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik. 21 XI – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu. 22 XI – św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu. 24 XI – święci Andrzeja Dung-Lac i Towarzysze, 117 męczenników wietnamskich, świadków wiary z lat 1745-1862.