II Niedziela Adwentu – 9 grudnia 2018 r.

1. Dla potrzebujących zebraliśmy w ubiegłym tygodniu 2600,75 zł oraz wiele darów rzeczowych. W imieniu grupy charytatywnej dziękuję za otwarte serca.
  2. Spotkanie opłatkowe Róż Różańcowych odbędzie się 12 grudnia 2018 r. w środę po wieczornej Mszy. św. w świetlicy wiejskiej. Zapraszam wszystkie osoby będące w różach oraz chętnych do włączenia się do tej wspólnoty.
  3. Rekolekcje ewangelizacyjne dla młodzieży przygotowującej  się do sakramentu bierzmowania I rok odbędą się w dniach 14 (w godzinach od 17.30 d0 19.30) i 15 (od 9.00 do 15.30) grudnia w budynku Katolickiego Centrum Edukacji w Rokitkach przy ul. Tczewskiej 73. Proszę rodziców o pomoc w sprawowaniu opieki nad młodzieżą oraz przygotowaniu obiadu w sobotę 15  grudnia.
  4. W dni powszednie Adwentu (od poniedziałku do piątku) o godz. 18.00, Msze Święte Adwentowe. W sobotę Msza św. Roratnia o godzinie 7.00. W związku z tym w soboty adwentowe nie będzie Mszy św. o godzinie 9.00.
  5. Od najbliższej niedzieli 16 grudnia zaczynamy rekolekcje adwentowe. Potrwają do środy włącznie. Naszemu adwentowemu przygotowaniu będzie przewodniczył ks. Sławomir Kunka – Ojciec Duchowny  WSD w Pelplinie
  6. Spowiedź Św. adwentowa dla naszej Parafii z udziałem kapłanów odbędzie się w sobotę 22 grudnia od godziny 16.30
  7. W tym tygodniu w czwartek przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Zapraszamy do modlitwy w intencji Ojczyzny.
  8. Dzisiaj po Mszy św.  zbiórka do puszek w ramach udzielania pomocy materialnej dla Kościoła katolickiego na Wschodzie
  9. Są już do nabycia świece „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Duża – 13 zł., mała – 7 zł oraz opłatki (ofiara dowolna).

W tym tygodniu patronują nam:

• 13 XII – św. Łucja (283-304), dziewica, męczennica, patronka ociemniałych,
  • 14 XII – św. Jan od Krzyża (1542-1591), prezbiter, karmelita, hiszpański poeta, jeden z największych mistyków Kościoła.