III Niedziela Adwentu – 16 grudnia 2018 r.

1. W dni powszednie Adwentu (od poniedziałku do piątku) o godz. 18.00, Msze Święte Adwentowe. W sobotę Msza św. roratnia o godzinie 7.00. W związku z tym w soboty adwentowe nie będzie Mszy św. o godzinie 9.00.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Potrwają do środy włącznie. Naszemu adwentowemu przygotowaniu będzie przewodniczył ks. Sławomir Kunka – ojciec duchowny  WSD w Pelplinie. W ramach rekolekcji we wtorek po wieczornej Mszy św. czuwanie modlitewne – adoracja Krzyża i ze śpiewem kanonów z Taize.
  3. W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zapraszamy do udziału w liturgii najbliższych dni, a także do rodzinnej modlitwy w domach
  4. Pan jest blisko. Przygotujmy się na jego przyjście przez szczerą i pełną nawrócenia Spowiedź św. Skorzystajmy z kapłańskiej posługi. Spowiedź w naszej Parafii w sobotę 22 grudnia od godz. 16.30 do 18.00. O godzinie 18.00 Msza św.
  5. W sobotę, 22 grudnia od godz. 9.00 objazd chorych i starszych ze Spowiedzią i Komunią Św. adwentową. Przyjedziemy tylko do osób, które zostaną zgłoszone w zakrystii lub biurze parafialnym.
  6. Straż Pożarna ostrzega przed zwiększonym ryzykiem zatrucia czadem i prosi o zwrócenie uwagi na stan systemów grzewczych w naszych domach. Bóle i zawroty głowy, duszność senność, osłabienie, przyśpieszona akcja serca to objawy mogące wskazywać na zatrucie tlenkiem węgla, który jest gazem bezwonnym. W takiej sytuacji należy przewietrzyć mieszkanie i wezwać pomoc.
  7. Składka do puszek przeznaczona  na pomoc dla Kościoła na Wschodzie wyniosła 1211,36 zł. Bóg zapłać!.
  8. W tym roku proszę o przygotowanie kościoła parafialnego do świąt Bożego Narodzenia mieszkańców Szpęgawy.
  9. Dziękuję za udział w rekolekcjach ewangelizacyjnych młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Serdeczne podziękowania dla Państwa Podjackich i Piłat oraz pani Danucie Jagielskiej za pomoc w przebiegu rekolekcji.
  10. Są do nabycia świece „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Mała – 7 zł oraz opłatki (ofiara dowolna).