IV NIEDZIELA ZWYKŁA -3. 02 .2019 r.

 1. Pierwsza niedziela miesiąca gromadzi nas wokół Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Chwile adoracji są nie tylko wyrazem naszej miłości wobec Pana, ale jednocześnie próbą odkrywania Bożej obecności pośród codziennych spraw i ludzkich losów.
 2. We wtorek, we wspomnienie św. Agaty, po Mszy Świętej o godz. 18.00 pobłogosławimy chleb i wodę. 
 3. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 17.45
 4. W czwartek od godziny 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych
 5. W przyszły poniedziałek 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Uprzejmie prosimy o pomoc w zorganizowaniu uczestnictwa we Mszy Świętej z udzieleniem sakramentu chorych wszystkim, którzy nie mogą na co dzień być obecni w kościele. Specjalna Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz. 10.00.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Pielgrzym. 
 7. Solenizantom i jubilatom życzymy daru głębokiej wiary i ludzkiej życzliwości. 
 8. W ramach Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa zapraszamy na spotkanie z ojcem jezuitą Mieczysławem Łusiakiem który będzie mówił o "Potędze empatii”. Spotkanie odbędzie  się 7 lutego w czwartek o godzinie 13.00 w kawiarni Niebo w Mieście przy ulicy Gdańskiej. Spotkanie jest dla wszystkich którzy chcą lepiej komunikować się z innymi.
 9. Dzisiaj po Mszach św. można otrzymać błogosławieństwo św. Błażeja połączone z prośbą o zachowanie od chorób gardła i języka. Błogosławieństwa udziale się poprzez dotyk gardła dwoma świecami.
 10. Sołectwo w Szpęgawie  9 lutego organizuje wycieczkę do Parku Wodnego w Redzie. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy u  sołtys Szpegawy
W tym tygodniu patronują nam:
  • 5 II – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica z Katanii na Sycylii, patronka kobiet karmiących i w chorobach piersi,
  • 6 II – św. Paweł Miki (1565-1597) i 25 Towarzyszy, pierwsi męczennicy na Dalekim Wschodzie, ukrzyżowani w Nagasaki w Japonii.